آنالیز موانع صادرات و ترانزیت گاز

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، در ادامه برگزاری چهار همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان انرژی؛ پیشران اقتصاد ایران بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.

آنالیز موانع صادرات و ترانزیت گاز

همایش سالانه اقتصاد مقاومتی هر ساله در بهمن ماه و در ایام مقارن با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تصویب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می گردد و طی آن، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

رویکرد این همایش ها سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و آنالیز نماید. در امسال موضوع انرژی به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای آنالیز آن 5 محور در نظر گرفته شده است. ساختار اداره بخش انرژی، انرژی و روابط خارجی، اقتصاد برق، زنجیره تامین صنعت انرژی و زنجیره ارزش نفت و گاز، 5 محور مذکور است.

این همایش در روز 29 بهمن ماه سال 1397 مقارن با سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می گردد؛ پیش از برگزاری همایش نیز نشست هایی در هر یک از محورها جهت آنالیز عمیق تر مباحث تشکیل می گردد.

نخستین نشست این همایش پیش از روز برگزاری، به محور انرژی و روابط خارجی و موضوع آنالیز موانع پیش روی توسعه و صادرات ترانزیت گاز در کشور و راهکارهای برطرف آنها می پردازد.

در این نشست، ملکی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و عضو کمیته علمی پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، نرسی قربان، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، حاجیانی، معاون پژوهشی مرکز آنالیز های استراتژیک ریاست جمهوری و عادلی، دبیرکل سابق مجمع کشورهای صادرکننده گاز به عنوان اعضای اصلی نشست به همراه جمعی از کارشناسان حوزه انرژی حضور دارند.

کمیته علمی این همایش را عباس ملکی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف، محمودرضا حقی فام، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و معاون توانیر، وطن خواه، معاون انرژی مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، محمدخانی، معاون زیربنایی سابق مرکز پژوهش های مجلس، سیفی، مدیرعامل سابق شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و کریمی دکترای سیاستگذاری انرژی دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس انرژی تشکیل می دهند.

حضور در این نشست که در تاریخ دوشنبه 8 بهمن ماه 1397 ساعت 13 تا 15 برگزار می گردد، برای کارشناسان و پژوهشگران و عموم علاقه مندان این حوزه امکانپذیر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1538

به "آنالیز موانع صادرات و ترانزیت گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز موانع صادرات و ترانزیت گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید