با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می گردد

به گزارش دور زمین، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بنا به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، سازمان جهانی گردشگری، مرکز پیوند صنایع دستی و گردشگری جهانی را زیر نظر این سازمان ایجاد می نماید که مقر آن در ایران خواهد بود .

با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می گردد

پویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گفت: در سفر هفته پیش زوراب پلولیکاشویلی، دبیرکل سازمان دنیای دنیاگردی (UNWTO) به کشورمان با اعتقاد به پیوندهای ناگسستنی صنعت گردشگری و صنایع دستی و باور اینکه ایران به عنوان سومین تولیدکننده صنایع دستی در دنیا حرف های بسیاری برای گفتن دارد، پیشنهاد تاسیس یک مرکز صنایع دستی زیرمجموعه سازمان دنیای گردشگری از طرف ایران به زوراب داده شد.

وی اضافه نمود: بعد از مباحث و مذاکرات فشرده و آنالیز این درخواست با هدف تعمیق پیوندهای بین صنایع دستی و گردشگری و هم افزایی این دو صنعت در راستای افق گشایی برای چشم انداز هر دو صنعت در دنیا، با تاسیس آن موافقت و بنا شد مقر این ساختار در جمهوری اسلامی ایران باشد.

محمودیان گفت: بنابراین در فاز اول در جهت عملیاتی و اجرایی کردن مقر و مرکز صنایع دستی زیرمجوعه سازمان دنیای دنیا گردی، اولین کنفرانس صنایع دستی و توریسم را با حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان دنیای دنیاگردی در تابستان پیش رو (1398) در ایران برگزار می کنیم تا به تبادل تجربیات در زمینه صنایع دستی و گردشگری بپردازیم.

معاون صنایع دستی کشور یادآور شد: ما مشغول برنامه ریزی و ارائه نقشه راه و برنامه های عملیاتی هستیم و با مراوده با سازمان دنیای گردشگری در خاتمه اجلاس دنیای این ساختار موجودیت خود را به مرکزیت ایران اعلام می نماید.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 27 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1274

به "با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید