بایای شهر زیر آب در تور ایتالیا

به گزارش دور زمین، بایای (Baiae) در میان مردم ایتالیایی‌ امروزی بیشتر با نام بایا شناخته شده است. بایا شهر آب معدنی و اقامتگاه‌های ساحلی بسیار زیبا است. این شهر از بهترین شهرهای کشور ایتالیا برای بازدید است.

 
بایای شهر زیر آب در تور ایتالیا

این شهر به ویژه در اواخر جمهوری روم و نخستین سال‌های آغاز دوران امپراتوری روم باستان بر شهرهای معروف دیگر آن دوران همچون «پمپئی» (Pompeii)، هرکولانیوم (Heculaneum) و کاپری (Capri) ارجحیت دارد و از نظر ثروت و شهرت گوی سبقت را از آنان ربوده است.

این شهر سوای این معروفیتی که دارد، به خاطر اشاعه‌ فساد و افکار انحرافی نیز شهرت نه چندان خوبی دارد و به نوعی بدنام است. داستان این شهر همچنان پر زرق و برق نبوده و بخش اعظم آن در طول دوران رنسانس و به واسطه‌ی فعالیت‌های آتشفانی محلی رفته رفته به زیر آب به فرو رفته است.

اما داستان این شهر مدفون در زیر آب چیست؟ بایا برای قرن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود، در واقع این شهر را باید به نوعی بازآفرینی رویاگون از ثروت و قدرت دانست که به ویژه در میان افراد متشخص و سرشناس روم باستان بسیار مورد توجه بود. این شهر بر روی دهانه‌های آتشفشانی طبیعی ساخته شده و به خاطر داشتن چشمه‌های آب معدنی شفا بخش، شهرت خوبی پیدا کرده بود. این چشمه‌ها در سراسر شهر پخش شده بودند و تنها چیزی که لازم بود ساخت یک اسپای (Spa) جدید بود. برای تجربه یک سفر عالی و پر از جاذبه با تور اروپا همراه شوید.

در دوران رونق این شهر بسیاری از شخصیت‌های مهم و شناخته شده‌ی آن دوران به صورت مرتب از این شهر بازدید می‌کردند و حتی تعدادی از آنها برای اقامت خود ویلاهای شخصی نیز تهیه و تدارک دیده بودند. افرادی همچون نرون، سیسرو (Cicero)، ژولیوس سزار، کالیگولا (Caligula)، مارکوس آنتونیوس (Marcus Antonius) و پمپیوس (Pompeius) و البته فهرست افراد سرشناس آن دوران که گوشه چشمی هم به این شهر داشتند بیش از این‌ها می‌باشد.

انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 8

به "بایای شهر زیر آب در تور ایتالیا" امتیاز دهید

4 کاربر به "بایای شهر زیر آب در تور ایتالیا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایای شهر زیر آب در تور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید