این خوراکی ها را اشتباه نگه می دارید!

به گزارش دور زمین، برای اینکه میوه ها و مواد غذایی از بین نروند و خراب نشوند باید آن ها را درست نگهداری کنید.

این خوراکی ها را اشتباه نگه می دارید!

اینکه ما چه مقدار مواد غذایی را هدر می دهیم حیرت انگیز است. یک مطالعه اخیر نشان داد که آمریکایی ها تقریبا 25٪ از کل غذایی را که خریداری می کنند هدر می دهند. وقتی به زباله های غذایی فکر می کنیم، مقدار زیادی از آن ها به سادگی نگهداری می شوند. اما، این امر به ذخیره سازی مناسب غذا هم برمی شود. زیرا هرچه بهتر بدانید که چطور مواد غذایی خود را نگهداری کنید، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود، یعنی دور ریزی کمتری دارد. در این مطلب از خبرنگاران با روش درست نگهداری برخی از مواد غذایی آشنا می شویم.

روش درست نگهداری از توت ها

توت ها خیلی زود کیفیت خود را از دست می دهند. آن ها همچنین گران هستند. یک راه عالی برای نگهداری توت ها، فریز کردن آن ها است. شما نمی توانید توت ها را بشویید و درون کیسه فریزر بریزید، و داخل فریزر قرار بدهید، این کار باعث له شدن توت ها می شود. برای این کار می توانید توت ها را نصف کنید و روی سینی ورق کوکی بچینید. سپس آن ها را داخل فریزر صاف قرار بدهید. بگذارید توت ها کاملا یخ بزند. سپس سینی را خارج کنید و سریع توت ها را داخل ظرف درب دار بریزید و درب آن را ببندید و در فریزر قرار بدهید. با این روش هنگام مصرف توت ها به صورت تکی هستند؛ و راحت جدا می شوند.

روش درست نگهداری از شکر

اگر مقدار زیادی شکر نگهداری کرده اید. پس از گذشت زمانی شکر ها بهم می چسبند و به صورت توده می شوند. برای جلوگیری از این مشکل، باید یک ظرف که خوب مهر و موم می شود را تهیه کنید. شکر ها را داخل آن ها بریزید و درب آن را محکم ببندید. این روش برای نگهداری شکر های سفید و قهوه ای هر دو مناسب است. با این روش مورچه ها، موش و … نمی توانند به سراغ شکر ها بیایند.

تازه ماندن کاهو

ابتدا برگ های کاهو را جدا کنید، بشویید و اجازه بدهید آب آن ها خارج شود؛ و پس از خشک شدن آن را داخل ظرف درب داری قرار بدهید و درب آن را محکم ببندید. برای اینکه بخواهید کاهو را مدت بیشتری نگهداری کنید باید با ساقه آن را نگهدارید. برای نگهداری کاهو به صورت کامل، ابتدا برگ های پژمرده و خراب آن را بگیرید و دور بریزید. دقت کنید خرابی و یا کپک زدگی و پژمردگی بین آن ها نباشد. سپس کاهو را در یک حوله کاغذی بپیچید؛ و آن را داخل کشوی جامیوه ای قرار بدهید.

روش درست نگهداری از اسفناج

سبزیجاتی مانند کلم پیچ و اسفناج، را نمی توان مانند کاهو نگهداری کرد. برگ های اسفناج و کاهو را اگر مانند کاهو نگهداری کنیم سریع لزج و خراب می شوند؛ بنابراین سعی کنید سریع آن را مصرف کنید. اگر برای سالاد می خواهید، تمام برگ های خراب، فرسوده و زرد رنگ را جدا کنید و سپس آن ها را بشویید و خوب خشک کنید. زمانی که کاملا خشک شدند آن را داخل کیسه های قفل دار و یا ظروف شیشه ای پوشیده شده با حوله کاغذی قرار بدهید و درب ظرف یا کیسه را ببندید و داخل یخچال نگهداری کنید. دقت کنید اسفناج ها به هیچ عنوان آب نداشته باشند، زیرا سبب خراب شدن آن ها می شود.

نگهداری با قالب یخ

اگر قالب یخ اضافی دارید می توانید اضافه های میوه، سس و … را داخل آن ها بریزید و داخل فریزر قرار بدهید زمانی که لازم داشتید از آن ها برای تهیه اسموتی و … استفاده کنید. حتی می توانید از میوه های ریز برای تزیین یخ داخل شربت استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می کنیم مطلب ترفندهای تمیز کردن شوره و رسوبات کولر را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5783

به "این خوراکی ها را اشتباه نگه می دارید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها را اشتباه نگه می دارید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید