ایران میزبان چهارمین نشست وزرای گردشگری اکو 2021

به گزارش دور زمین، سومین نشست وزرای گردشگرای کشورهای عضو اکو در 12 مهر به میزبانی تاجیکستان در حالی برگزار گردید که علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران نیز در آن حضور داشت.

ایران میزبان چهارمین نشست وزرای گردشگری اکو 2021

دنیای اقتصاد: در این نشست ایران به عنوان میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021 و همچنین ساری و اردبیل پایتخت گردشگری اکو در سال های 2022 و 2023 انتخاب شدند. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در سفر دوروزه خود به تاجیکستان علاوه بر حضور در سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، با وزیر امور خارجه و رئیس کمیته گردشگری تاجیکستان (بالاترین مقام گردشگری این کشور) دیدار و در حاشیه این نشست با رسانه های این کشور درخصوص گسترش همکاری گفت وگو کرد.

از مصوبات اصلی نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو می توان به تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری و تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشورهای اکو اشاره نمود. پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو که به ابتکار ایران مطرح شده بود مورد تصویب وزیران گردشگری نهاده شد و شهرهای ساری و اردبیل از ایران به عنوان پایتخت گردشگری اکو برای سال های 2022 و 2023 انتخاب شدند.

همچنین در این نشست میزبانی ایران از نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021 مورد تصویب نهاده شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2006

به "ایران میزبان چهارمین نشست وزرای گردشگری اکو 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران میزبان چهارمین نشست وزرای گردشگری اکو 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید