انحصار در واردات نهاده های دامی قابل قبول نیست

به گزارش دور زمین، استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از انحصار در واردات مواد اولیه و نهاده های دامی، از تولیدکنندگان استان خواست تا از ظرفیت های خود در این خصوص استفاده کرده و نیازهای خود را بدون واسطه تأمین کنند.

انحصار در واردات نهاده های دامی قابل قبول نیست

به گزارش دور زمین، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه مشترک کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی استان، اظهار کرد: صدور مجوز برای واردات نهاده های دامی توسط تولیدکنندگان استان را از وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می کنیم.

وی، نبود زنجیره توزیع را یکی از عوامل افزایش ناموزون قیمت برخی از کالاهای اساسی در بازار برشمرد و گفت: ایجاد زنجیره توزیع هم به نفع تولیدکننده است و هم به نفع مصرف کننده؛ بنابراین خود تولیدکنندگان باید در این زمینه اهتمام کنند.

پورمحمدی بر رفع موانع سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نیز تأکید کرد و گفت: تسهیل در سرمایه گذاری و تأمین اعتبارات بخش کشاورزی به دلیل اهمیت راهبردی این بخش اولویت دارد.

استاندار آذربایجان شرقی ارائه طرح ها و شیوه های جدید متناسب با تغییر شرایط در بخش کشاورزی را ضروری دانست و گفت: توسعه کشت گلخانه ای و کشت فرا سرزمینی نمونه ای از تفکرات جدید در حوزه کشاورزی هستند و باید متناسب با شرایط از روش ها و دیدگاه های نوین دیگر نیز استفاده شود.

وی در این راستا بر هماهنگی و تعامل بخش کشاورزی با دانشگاه ها تأکید کرد و گفت: این تعامل آن طور که باید برقرار نشده و هنوز نتوانسته ایم توانمندی های بخش های مختلف را به اشتراک بگذاریم.

وی اضافه نمود: دشمن با تشدید فشارهای اقتصادی به دنبال ایجاد نارضایتی در جامعه است و تلاش می شود نوعی بدبینی به عملکرد سازمان های مسئول ایجاد شود.

پورمحمدی گفت: طبیعی است که مسائلی در بخش های مختلف داریم، اما باید به مردم اطمینان بدهیم که متولیان امر برای حل مسائل تلاش می کنند و در این شرایط نباید با بزرگنمایی مسائل در زمین دشمن بازی کنیم.

وی تأکید کرد: همه مسئولان و فعالان بخش کشاورزی با تقویت فضای همدلی و مودت به دنبال رفع نارسایی ها باشند و برای حل مسائل تدبیر کنند.

فتحی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گزارشی از اقدامات اجرا شده در حوزه اقتصاد مقاومتی، تولید محصولات کشاورزی و پروژه های توسعه ای این بخش ارائه کرد.

تعدادی از کنندگان اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی و تولیدکنندگان محصولات زراعی و دامی نیز به بیان مسائل و مسائل این بخش و پیشنهادهای خود در خصوص رفع موانع موجود پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1804

به "انحصار در واردات نهاده های دامی قابل قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انحصار در واردات نهاده های دامی قابل قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید