اصلاح قیمت بنزین، دارو را گران کرد

به گزارش دور زمین، مدیر کل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: مردم در 23 روز اخیر که قیمت بنزین اصلاح شده از افزایش قیمت دارو و تجهیزات و خدمات بهداشتی و پزشکی ناراضی هستند به همین منظور تعداد بازرسان در این بخش را افزایش داده ایم.

اصلاح قیمت بنزین، دارو را گران کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، نعمت اله بیرانوند در ستاد تنظیم بازار استان در سرسرای سازمان صمت خوزستان بیان نمود: از زمان اصلاح قیمت بنزین تا کنون 91 پرونده گرانفروشی در حوزه بهداشت و درمان استان تشکیل شد که از این تعداد 29 پرونده مربوط به شهرستان اهواز بوده است.

وی گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت و تخلف در بخش بهداشت و درمان باید داروخانه ها، مراکز درمانی و فروشگاه های تجهیزات پزشکی و بخش خصوصی فعال در این حوزه را مورد رصد و آنالیز قرار داد.

بیرانوند ادامه داد: بعضی از مردم مجبور به خرید روزانه دارو هستند و افزایش قیمت در این بخش ضرر و زیان زیادی را به مردم وارد می نماید و باید بازرسی جدی تری در این بخش انجام گردد.

  • تشکیل یک هزار و 259 پرونده تخلف صنفی در خوزستان

مدیر کل تعزیرات حکومتی درخوزستان ادامه داد: از زمان شروع اصلاح قیمت بنزین (25 آبان ماه) تا کنون یک هزار و 259 پرونده تخلف صنفی در استان تشکیل شد که یک هزار و 109 پرونده رسیدگی و مختومه شد.

درادامه این نشست مسئول بازرسی، پاسخگویی و رسیدگی به شکایات مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان نمود: ارتباط و همکاری خوبی بین این معاونت با سازمان صمت خوزستان برای مبارزه با قاچاق و گرانفروشی وجود دارد و کوشش داریم با آنالیز بیشتر از تخلفات در این حوزه جلوگیری گردد.

موسی ظهیری نژاد ادامه داد: برای انجام بازرسی از واحدهای مختلف درمانی و بهداشتی و داروخانه ها احتیاج به افراد بیشتری است.

وی گفت: از زمانی که شکایتها از افزایش قیمت داروها در داروخانههای استان بیشتر شده بازرسی از داروخانه ها را نیز افزایش داده ایم.

مسئول بازرسی، پاسخگویی و رسیدگی به شکایات مردمی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان نمود: نظارت بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در شهرستانها نیز باید با جدیت بیشتری آنالیز گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2253

به "اصلاح قیمت بنزین، دارو را گران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح قیمت بنزین، دارو را گران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید