از گلزار تا نیکی کریمی ، شرط های عجیب بازیگران برای بازی در فیلم ها!

به گزارش دور زمین، خبرنگاران : بعضی از بازیگران و ستاره ها عادت های عجیبی دارند که باید به وسیله تهیه کننده شرایط مورد نظرشان برآورده گردد.

از گلزار تا نیکی کریمی ، شرط های عجیب بازیگران برای بازی در فیلم ها!

بازیگران سرشناس زیادی در کشورمان داریم. بازیگران در اشاعه فرهنگ و هنر نقش مهمی دارند. بازیگران زن و مرد در کشورمان با خصوصیات اخلاقی متفاوت و خاصی هستند. یکی از عادت های عجیب بعضی از بازیگران کشورمان این است که شرایط مورد نظرشان به وسیله تهیه نماینده باید برآورده گردد. در این مطلب به عجیب ترین عادت های بازیگران ایرانی پرداخته ایم.

این عادت و شرط گذاری ستاره ها گاهی جالب و گاهی عجیب هم هست که در ادامه به بعضی از آنها می پردازیم.

فرامرز قریبیان

اگر چه قریبیان، یکی از بازیگران بزرگ سینمای ایران است اما برای او از همان ابتدا مهم بوده که در کجای تیتراژ جای دارد.

او چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب یک شرط برای حضور در یک فیلم به عنوان بازیگر داشت و آن این بود که نامش در تیتراژ، اول از همه بیاید. اولین درخواست را فارغ از میزان و زمان تعلق گرفته به نقش مربوطه داشت و گویا هنوز هم دارد.

عزت الله انتظامی

عزت خان، از همان ابتدا زندگی سلامتی داشته، برای همین هم همه گروه های سینمایی که با او کار نموده اند می دانستند که او شام، باید نان و پنیر و سبزی بخورد و این عادت استاد را رعایت می کردند. انتظامی خودش هم به این موضوع تاکید دارد که اگر سر فیلمبرداری در زمانی حضور داشت که باید شام می خورد، نان و پنیر و سبزی اش باید به راه باشد.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا شرط های عجیبی دارد.

گویا او مدت هاست که برای پروژه های بلند مدت، یک شرط دارد و آن اینکه هفته ای یک روز تعطیل باشد تا بتواند این زمان را با پسرش بگذراند. البته شنیده می گردد چنین شرطی را او برای حضور در فیلم چ با تهیه نماینده گذاشته بود و ابراهیم حاتمی کیا هم وقتی چنین موردی را فهمید کلی دلخور شد.

آتیلا پسیانی

پسیانی یکی از جدی ترین بازیگران مرد سینمای ایران است. شنیده می گردد او از همان ابتدا شرط می نماید که روزی 12 ساعت کار خواهد نمود و بیشتر از این تایم، سرصحنه نمی ماند حتی اگر گروه همه برای ادامه فیلمبرداری آماده باشند او لباسش را عوض می نماید و می رود.

نیکی کریمی

خانم کریمی یک قهوه خور حرفه ای است. می گویند گروه هایی که با او کار می نمایند باید بدانند او دقیقا چه نوع قهوه ای و با چه نوع دم کردنی می نوشد و برای او فراهم نمایند. گویا او قهوه خاصی مدنظرش است و البته که بچه های تدارکات هم معمولا این را می دانند.

بهنوش بختیاری

بختیاری یک دفترچه دارد که همواره همراهش است. او تمام شوخی ها و تکیه کلام هایی که احساس می نماید بامزه هستند را در آن یادداشت می نماید و می گویند عادت دارد سرصحنه فیلمبرداری به غیر از فیلمنامه گاهی به این دفترچه مراجعه کند و شوخی هایی که دوست دارد را لابه لای دیالوگ هایش می رود و البته نویسنده ها را هم کمی شاکی می نماید.

اکبر عبدی

شنیده می گردد بیشتر مواقع راننده جلوی در خانه او می خوابد تا بتواند بالاخره او را سرصحنه بیاورد. گویا عبدی خیلی هم به سیراب شیردان از یک طباخی قدیمی در جنوب تهران علاقه دارد و بچه های تدارکات اگر سیرابی را برسانند بارک الله دارند.

جواد رضویان

این بازیگر سال هاست که گیاهخوار است، به همین علت گفته می گردد او در صحنه فیلمبرداری لب به غذا نمی زند و همه می دانند باید غذایی متناسب با سبک تغذیه او فراهم نمایند. البته شنیده می گردد او گاهی خودش غذا همراه می برد تا گروه را به زحمت نیندازد.

محمدرضا گلزار

اولا او تنها در صورتی در فیلمی ظاهر می گردد که نقش اصلی باشد و بتواند حداقل در 80 درصد فیلم حضور داشته باشد. لباس هایش را خودش انتخاب می نماید و حاضر نیست بازیگردان داشته باشد. روایت است که سر فیلم گل یخ کیومرث پوراحمد، گلزار حاضر نشد با گلاب جمعه که بازیگردان این کار بود، همکاری کند.

هدیه تهرانی

خانم تهرانی با شرایطی که دارد اجازه نمی دهد خیلی از تهیه نماینده ها و کارگردان ها اصلا فکر همکاری به سرشان بزند. در خصوص خانم تهرانی می گویند که خیلی وقت ها نسبت به فیلمنامه هم نظر و ایده دارد که معلوم است خیلی از کارگردان ها را خوش نیاید. اقتدار خانم بازیگر سر صحنه را هم اگر اضافه کنید ماجرا دست تان خواهد آمد.

افسانه بایگان

می گویند برای بایگان بسیار مهم است که در لوکیشن فیلمبرداری، مکانی تمیز و ساکت به عنوان نمازخانه وجود داشته باشد. او عادت دارد سر اذان نماز بخواند و مناجات کند و معتقد است باید به این شرایط او احترام بگذارند.

پولاد کیمیایی

او بیشتر با فیلم های پدرش دیده شده اما گویا طبق عادت همان فیلم ها، علاقه ای ندارد در فیلم ها کتک خور باشد و ترجیح می دهد نمادی از قدرت به نظر برسد. مسعودخان کیمیایی نقش قهرمان های فیلم هایش را به پولاد سپرد و البته حواسش بود که او کتک نخورد و بدمن نباشد.

الناز شاکردوست

گویا شاکردوست هم خط قرمزهایی دارد. مثلا چندتا بازیگر زن جوان هستند که او ترجیح می دهد با آن ها همبازی نگردد و البته کارگردان ها و تهیه نمایندگانی که سراغ الناز می فرایند، این را می دانند. در اصل این موضوع، یک شرط نانوشته و ناگفته است.

منبع : وقت صبح

منبع: رکنا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4650

به "از گلزار تا نیکی کریمی ، شرط های عجیب بازیگران برای بازی در فیلم ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از گلزار تا نیکی کریمی ، شرط های عجیب بازیگران برای بازی در فیلم ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید