اخراج بیش از 5 هزار پناهجو از آلمان

به گزارش دور زمین، وزارت کشور آلمان از شروع امسال میلادی تا انتها مارس پنج هزار و 600 پناهجو را اخراج نموده است.

اخراج بیش از 5 هزار پناهجو از آلمان

به گزارش خبرنگاران، گروه رسانه ای فونکه گزارش داد، بیشتر اخراجی ها به ایتالیا، آلبانی و گرجستان برگردانده شدند، 500 تن به کشورهای مغرب (الجزایر، تونس و مراکش) و شمار کمتری نیز به لهستان و اسپانیا بازپس فرستاده شدند.

به این ترتیب اخراج پناهجویانی که مشمول مقررات دوبلین می شوند، ادامه دارد. بر اساس قرارداد دوبلین، کشوری مسئول رسیدگی به تقاضای پناهندگی یک پناهجو است که فرد متقاضی از آنجا وارد اتحادیه اروپا شده باشد.

به این ترتیب برلین می تواند پناهجویانی را که به وسیله ایتالیا یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه وارد آلمان شده اند، به این کشورها بازگرداند.

در حال حاضر در آلمان 250 هزار پناهجو زندگی می نمایند که تقاضای پناهندگی آنها رد شده است و باید بر اساس قانون اخراج شوند اما امکان برگرداندن آنها به کشورشان وجود ندارد زیرا فاقد مدارک شناسایی مورد احتیاج هستند.

اخراج پناهجویان بر اساس قرارداد دوبلین همواره مورد انتقاد سازمان های حقوق بشری و مدافعان حقوق پناهجویان بوده است.

اولا بلپکه، سخنگوی داخلی حزب چپ ضمن انتقاد از اخراج های سه ماه نخست امسال گفت که به ویژه بازگرداندن پناهجویان به ایتالیا کاری نادرست است.

او گفت: سیستم رسیدگی به تقاضای پناهندگی در ایتالیا کاستی های فراوانی دارد و بسیاری از پناهجویان در این کشور بی سرپناه هستند و حتی به مواد دارویی یا خوراکی دسترسی ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1432

به "اخراج بیش از 5 هزار پناهجو از آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج بیش از 5 هزار پناهجو از آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید