احتمال به صفر رسیدن واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ انگلیسی، هند هیچ برنامه ای برای خرید نفت از ایران در ماه نوامبر ندارد که این چشم انداز از دست رفتن یک مشتری بزرگ دیگر تهران، با شروع تحریم های آمریکا، را پررنگ تر می نماید.

احتمال به صفر رسیدن واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر

بلومبرگ نوشت: هند هم به کشورهای آسیایی دیگر مانند کره جنوبی و ژاپن ملحق شد و قبل از شروع تحریم های آمریکا بر علیه صادرات نفت ایران در اوایل نوامبر، از حالا واردات خود از این کشور را متوقف نموده است.

به گفته مقامات شرکت ملی نفت هند و شرکت بهارات پترولیوم، که بزرگترین پالایشگاه های دولتی هند هستند، هیچ درخواستی برای بارگیری نفت ایران در ماه نوامبر ثبت نشده است. یک مدیر دیگر صنعت نفت هم اطلاع داد که نایارا انرژی هم برنامه ای برای خرید ندارد. پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور هم تا به حال هیچ درخواست خریدی برای آن ماه ثبت ننموده است، اما یکی از مقامات این شرکت گفت ممکن است در آینده این کار را انجام دهند.

این شرکت ها 4 خریدار بزرگ نفت ایران در هند هستند و تقریبا کل واردات نفت از ایران را به خود اختصاص می دهند.

اما آخرین تصمیم گیری در مورد خرید نفت ایران برای ماه نوامبر، در اوایل اکتبر تعیین خواهد شد و بنابراین پالایشگاه ها هنوز می توانند تصمیم خود را تغییر دهند. مقامات و مدیران این صنعت درخواست کردند به علت سیاست های داخلی، نامی از آنها برده نشود.

آمریتا سن، تحلیل گر ارشد نفت در انرژی اسپکتس لندن، می گوید: اگر پالایشگاه های هندی هیچ نفتی را از ایران بارگیری نکنند و چین هم میزان واردات خود را کاهش دهد، در ماه نوامبر ممکن است صادرات نفت ایران به کمتر از 1 میلیون بشکه در روز برسد.

افت سریع صادرات نفت ایران به بازارهای دنیا، قیمت نفت برنت را در چند روز اخیر به بالای 80 دلار فرستاده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 917

به "احتمال به صفر رسیدن واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال به صفر رسیدن واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید