آمریکا بندر چابهار را از تحریم ها معاف کرد

به گزارش دور زمین، وزیر امور خارجه آمریکا از معافیت بندر چابهار از تحریم ها اطلاع داد و گفت که این اقدام در راستای کمک به توسعه اقتصادی افغانستان اجرا شده است.

آمریکا بندر چابهار را از تحریم ها معاف کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا خاطرنشان کرد، اتخاذ تصمیم معافیت بندر چابهار از تحریم ها از سوی مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا همچنین این امکان را فراهم می سازد که روند ساخت خطوط راه آهن از این بندر به افغانستان پیگیری گردد و از این طریق انتقال کالاهای تحریم نگردیده ادامه پیدا کند.

این سخنگو اظهار کرد: علاوه بر این، افغانستان اجازه خواهد داشت تا به روند واردات تولیدات نفتی از ایران ادامه دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای که به خبرگزاری رویترز ارسال گردیده است، خاطرنشان کرد: این فعالیت ها برای حمایت از رشد افغانستان و بهبود وضعیت انسانی در این کشور لازم است.

این سخنگو گفت: پس ازبررسی های فراوان، پامپئو با معافیت اعمال برخی تحریم ها موافقت نموده که این اقدام با توجه به اهمیت توسعه بندر چابهار اجرا شده است.

وی افزود: راهبرد آسیای جنوبی رییس جمهوری آمریکا بر این موضوع تأکید دارد که ما حمایت فعلی خود را از رشد و توسعه افغانستان ادامه دهیم و شراکت نزدیک خود را با هند حفظ کنیم.

او مدعی است: ما به دنبال ایجاد روابط نزدیک با این دو کشور هستیم و در عین حال سیاست فشار حداکثری برای تغییر سیاست های بی ثبات کننده ایران در منطقه و فراتر از آن را دنبال می کنیم.

پیش تر وال استریت ژورنال گزارش داده بود، قانون تحریم ها به دولت آمریکا اجازه می دهد تا پروژه هایی را که به تقویت و بازسازی افغانستان کمک می نماید، از تحریم ها معاف کند و این راهی است برای ادامه پروژه توسعه بندر چابهار.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 191

به "آمریکا بندر چابهار را از تحریم ها معاف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بندر چابهار را از تحریم ها معاف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید