آشنایی با جذابیت های پاتایا تایلند

به گزارش دور زمین، پاتایا پر شده از جاذبه های توریستی متنوع، مسئولین حوزه گردشگری این شهر به خوبی میدانند باید چه تفریحاتی را در منطقه توسعه بدهند یا چه جاذبه های گردشگری میتواند مسافرین را به این شهر بکشاند که در ادامه با چند نمونه از جاذبه های پاتایا تایلند آشنا خواهیم شد.

آشنایی با جذابیت های پاتایا تایلند

تور پاتایا یکی از مراکز مهم گردشگری دنیاست. جاذبه های پاتایا فقط به تفریحات ساحلی محدود نمی شود و مسئولان این شهر کوشیده اند تا جاذبه های دیگری را به پاتایا اضافه کنند تا بتوانند میزبان تمامی قشرها از سراسر جهان باشند.

موزه (AnekKusala Sala) یا (ViharnSien)

این موزه یکی از مهم ترین جاذبه های تور پاتایا محسوب شده و در آن بیش از 300 شی منحصر به فرد از هنر چین باستان به نمایش گذاشته شده است که عموما شامل مجسمه های برنزی و برنجی است که به شرح احوال اساطیر و شخصیت های تاریخی مانند کنفسیوس، تائو و … می پردازد. این موزه توسط (Sa-ngaKulkobkiat) که یک فرد تایلندی الاصل که کودکی و جوانی خود را در چین گذرانده بود، تاسیس شده و هدف آن نمایش ارتباطات فرهنگی و تحکیم دوستی بین دو کشور است.

در طبقه اول این موزه مجسمه و تصاویر تعداد زیادی از شخصیت های نامیرا و اسطوره ای چینی وجود دارند که از مهم ترین آن ها می توان به (Pangu) یک غول بزرگ کیهانی و (Guan Yin) الهه رحمت اشاره کرد. طبقه دوم این موزه بسیار تاثیرگذار و جالب بوده و در ان مجسمه کاهنان شائولین در ابعاد واقعی و در حال اجرای نمایش های مختلف هنرهای رزمی نشان داده می شود. در این طبقه همچنین مجموعه ای از مجسمه های انسانی در حال انجام فعالیت های عادی روزانه وجود دارند که نمایشگر مشاغل مختلفی مانند خیاط، فروشنده و … هستند.

این موزه در 16 کیلومتری جنوب مرکز پاتایا قرار داشته و می توانید با اجاره کردن موتور یا تاکسی به این محل بروید. بهتر است به راننده بگویید وسیله خود را در این محل پارک کرده و منتظر شما بماند. زیرا پیدا کردن وسیله نقلیه در این منطقه کمی دشوار است.

جزیره کولان (KoLan)

برای رسیدن به این جزیره باید مسیر دریایی 7 کیلومتری را طی کرده و به آن برسید. در این جزیره 5 ساحل زیبا وجود داشته و همچنین انواع بازی ها و تفریحات دریایی مانند قایق های موزی شکل و … وجود دارد. قایق های مسافری به مقصد این جزیره معمولا از منطقه (Bali Hai pier) پاتایا حرکت کرده و با اخذ کرایه 30 بات و طی زمان 45 دقیقه برای مدت 5 بار در طول روز به این جزیره تردد می کنند.

هنر در بهشت

اگر به دنبال محلی خوب برای گرفتن عکس های جالب و سلفی هستید، منطقه هنر بهشتی (Art in Paradise) گزینه مطلوبی محسوب می شود که در آن تصاویر سه بعدی مختلفی از جمله دایناسورها، آبشارها، موجودات تخیلی و جانورانی مانند فیل وجود دارد.

مزرعه بزرگ

مزرعه بزرگ یا (Greta Farm) جاذبه ای جالب در پاتایا محسوب می شوند که به طور خاص برای کودکان جالب بوده و انواع حیوانات اهلی مانند بزها، گاوها و اسب ها را می توان ستاره های این نمایش محسوب کرد. این پارک، مزرعه سنتی دارای امکانات تفریحی مختلفی مانند تیراندازی با تیر و کمان و تفریحات هیجان انگیزی مانند عبور از پل های معلق چوبی است.

دنیای زیر آب

بزرگ ترین آکواریوم این منطقه در پاتایا قرار داشته و با نام دنیای زیر آب (Underwater World) شهرت دارد. این آکواریوم به طور خاص برای کودکان جذاب بوده و می توانند از نزدیک با ماهی ها و جانوران دریایی آشنا شده و به آن ها غذا دهند.

انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 407

به "آشنایی با جذابیت های پاتایا تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جذابیت های پاتایا تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید