آثار موزه آلیکانته اسپانیا به ایران می آید

به گزارش دور زمین، گزیده ای از آثار موزه باستان شناسی آلیکانته با نمایش بیش از 280 آثارتاریخیو فرهنگی در اوایل مهرماه امسال در موزه ملی ایران گشایش می یابد.

آثار موزه آلیکانته اسپانیا به ایران می آید

به دنبال برگزاری نمایشگاه ایران: مهد تمدن در موزه باستان شناسی آلیکانته در اسپانیا و توافق های به عمل آمده مبنی بر نمایش متقابل آثار این موزه در ایران، جوزپ آلبرت کورتس گاریدو مدیر موزه باستان شناسی آلیکانته به همراه جورج آگاتانجلوس کلر دیاز مسئول نمایشگاه های این موزه و استاد دانشگاه آلیکانته به ایران سفر نموده و با مدیر موزه ملی ایران دیدار کردند.

در این دیدار طی جلسه ای دو طرف همراه با چند تن از کارشناسان موزه ملی ایران، به بحث و گفتگو درباره نحوه برگزاری نمایشگاه مشترک و مقدمات اجرایی آن پرداختند.

میهمانان موزه باستان شناسی آلیکانته ضمن بازدید از محل برگزاری نمایشگاه آینده به آنالیز ظرفیت ها و امکانات موزه ملی ایران در برپایی نمایشگاه، طراحی فضای داخلی، طرح محتوایی، کاتالوگ و… پرداختند.

جبرئیل نوکنده با ابراز خرسندی از شروع اقدامات اجرایی در مورد برگزاری نمایشگاه اسپانیا در تهران بیان کرد: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده و توافق طرفین نمایشگاه میراث باستان شناسی شرق اسپانیا: گزیده ای از موزه باستان شناسی آلیکانته با نمایش بیش از 280 اثر تاریخی- فرهنگی در اوایل مهرماه امسال در موزه ملی ایران گشایش خواهد یافت.

گروه اسپانیایی علاوه بر ملاقات هایی با مدیر موزه ملی ایران، در جلسات مشترک با حضور محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، محمدرضا کارگر رئیس کل امور موزه ها و اموال منقول تاریخی فرهنگی، سید علی پاکدامن مدیرکل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، ادواردو لوپز بوسکتس سفیر پادشاهی اسپانیا شرکت نموده و در خلال این دیدارها تیم اسپانیا گزارشی از وضعیت نمایشگاه ایران: مهد تمدن ارائه داد و علت موفقیت این نمایشگاه را براساس میزان استقبال و آمار بالای 60 هزار نفر بازدید کننده در مقایسه با زمان مشابه سایر نمایشگاهای موقت خود ارزیابی کردند.

در ادامه به منظور گسترش سطح روابط فرهنگی دو موزه سرفصل های پژوهشی مشترک، نمایشگاه های آینده و… از سوی طرفین مطرح شد.در این سفر کاری، گروه اسپانیایی علاوه بر موزه ملی ایران از مجموعه های فرهنگی تاریخی نیاوران، گلستان، بازار تهران و میدان مشق بازدید کردند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1754

به "آثار موزه آلیکانته اسپانیا به ایران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار موزه آلیکانته اسپانیا به ایران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید