جاذبه های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو

به گزارش دور زمین، آبشار تی لو سو (Namtok Thi Lo Su) معروف‌ترین آبشار در تاک (Tak) است که در منطقه حفاظت شده حیات وحش اومفانگ قرار دارد. این منطقه در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و منابع طبیعی دو منطقه Thung Yai Naresuan و Huay Kha Kaeng و همینطور دو پارک ملی کلونگ لان (Khlong Lan) و مائه وونگ (Mae Wong) را به یکدیگر پیوند می‌دهد. این مناطق در کنار یکدیگر تشکیل بزرگترین حوزه و پناهگاه حیات وحش را داده و با سفر به این منطقه در تور تایلند می‌توانید شاهد یکی از اندک جنگل‌های بکر جنوب آسیا باشید.

جاذبه های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو

واژه Thi Lo در زبان محلی به معنای آبشار است و واژه سو (Su) به معنای با صدای بلند است. بنابراین اصطلاح تی لو سو (Thi Lo Su) در حقیقت به معنای آبشاری است که دارای سر و صدای زیادی می‌باشد. علت سر و صدای زیاد این آبشار اندازه آن و جریان شدید آب است. البته عده‌ای هم بر این عقیده هستند که نام این آبشار به معنای "آبشار سیاه" است. بنابراین شاید بهتر باشد بدون توجه به معنای نام این آبشار، در تور تایلند از زیبایی‌های آن بهره برده و لذت ببرید.

بزرگترین و زیباترین آبشاری که در تور تایلند خواهید دید همین آبشار تی لو سو (Namtok Thi Lo Su) است که عنوان ششمین آبشار بزرگ دنیا را دارد. این آبشار از Huai Klotho سرچشمه می‌گیرد و از میان صخره‌ها و دره‌های آهکی مسیری حدود 500 متر را طی می‌کند. ارتفاع آن بین 160 تا 170 متر است و بستر آبشار توسط جنگل‌های طبیعی و زیبای بکر و دست نخورده‌ای احاطه شده است. پشت این آبشار یک غار قرار دارد که پیشنهاد می‌کنیم در تور تایلند حتما از این غار و استخرهای طبیعی در سطوح متعدد ایجاد شده، بازدید کنید.

انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3784

به "جاذبه های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید