ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان) - دور زمین

ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)

ساختمان رایشستاگ (Reichstag Building) از سال 1894، شاهدی خاموش بر تاریخ پر فراز و نشیب شهر برلین بوده است. رایشتاگ بدون شک یکی از نمادین‌ترین ساختمان‌های برلین و یکی از جذاب‌ترین مکان های دیدنی آلمان است: این ساختمان در آتش سوخته، بمباران شده، همسایه دیوار برلین بوده و در نهایت به خانه مدرن پارلمان آلمان تبدیل شده است. جذاب‌ترین و متمایزترین ویژگیش، گنبد شیشه‌ای و درخشانش است، جایی که مسافران تور آلمان می‌توانند منظره‌ای همه‌جانبه و بی‌نظیر از شهر را ببینند.

ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)

مختصری در مورد تاریخ ساختمان رایشتاگ برلین

ساختمان رایشتاگ هم اکنون منزلگاه پارلمان آلمان است اما تا رسیدن به این نقطه راهی طولانی را طی کرده است. هر سال هزاران نفر از مسافران تور آلمان از رایشستاگ دیدن می‌کنند و به یک دلیل خوب: همیشه پیش نمی‌آید بتوانید از یک منظره پانورامیک شگفت‌انگیز لذت ببرید، در حالی که در زیر پایتان تصمیم‌های سیاسی مهم در حال گرفته شدن هستند. ساختمان اصلی توسط معمار معروف آلمانی، پائول والوت و با الهام از ساختمان سالن یادبود در فیلادلفیای آمریکا طراحی شد. ساخت رایشستاگ در سال 1894 پایان یافت اما در سال 1916 بود که عنوان نمادین "اختصاص داده شده به مردم آلمان" را به دست آورد و عبارت Dem Deutschen Volke (مردم آلمان) بر روی نمای بیرونی ساختمان حک شد.

رایشتاگ تا سال 1933 منزلگاه پارلمان آلمان بود، زمانی که در یک آتش‌سوزی آسیبی جدی دید. این رویداد پایان جمهوری وایمار را رقم زد و دستاویزی مناسب برای هیتلر برای سرکوب مخالفان شد. در زمان حکومت حزب نازی ساختمان رها شد و در طول جنگ جهانی دوم آسیب‌های بیشتری دید. بعد از جنگ، پارلمان آلمان غربی به شهر بُن منتقل شد و باقیمانده‌های ساختمان رایشستاگ تا سال 1961 به صورت خرابه رها شدند تا زمانی که یک بازسازی جزئی در سایه دیوار برلین انجام شد. این بازسازی بحث‌برانگیز در سال 1964 تمام شد، در حالی که بیشتر تندیس‌های موجود در داخل و نمای بیرونی ساختمان برداشته شدند. البته بیشتر تلاش‌ها برای بازسازی ساختمان، بر پاک کردن آثار گلوله‌ها و نقاشی‌های کشیده شده توسط سربازهای شوروی تمرکز داشتند. در زمان جنگ سرد و تا اتحاد دوباره آلمان در سال 1989، رایشتاگ به عنوان محلی برای برگزاری نمایشگاه استفاده می‌شد.

در سال 1995 کار بازسازی ساختمان رایشستاگ به نورمن فاستر (معمار برج تبر سنت ماری 30 در لندن) سپرده شد. بازسازی و بازطراحی دقیق او در سال 1999 پایان یافت. بعد از بازسازی، گنبد شیشه‌ای رایشتاگ به جذاب‌ترین بخش ساختمان تبدیل شد. در این قسمت مسافران تور آلمان می‌توانند منظره‌هایی 360 درجه از اطراف را ببینند. یک مخروط آیینه‌کاری‌شده در مرکز گنبد، نور را به داخل رایشستاگ هدایت می‌کند و بهره‌وری انرژی ساختمان را  بالا می‌برد. این آیینه‌ها همچنین باعث شده‌اند بازدیدکنندگان بتوانند در بالای ساختمان و در محل گنبد، جلسات نمایندگان مجلس در پایین را ببینند. سقف ساختمان رایشتاگ همچنین محل قرارگیری رستوران Käfer Dachgarten است، جایی که مهمانان می‌توانند علاوه بر غذاهایی خوشمزه از منظره پانورامیک اطرافشان لذت ببرند.

راهنمای بازدید از ساختمان رایشتاگ در تور آلمان

برای بازدید از ساختمان رایشتاگ در تور آلمان چند گزینه در پیش رو دارید: در تورهای همراه با راهنما شرکت کنید، در یک جلسه عمومی مجلس حضور داشته باشید یا بلیت‌های ویژه بازدید از گنبد و سقف ساختمان را تهیه کنید. گنبد رایشتاگ هر روز از ساعت 8 صبح تا 12 نیمه شب باز است. ساختمان رایشتاگ به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی قابل دسترس است. نزدیک‌ترین ایستگاه شبکه قطار شهری برلین (U-Bahn) به ساختمان، ایستگاه بوندستاگ است. ساختمان رایشستاگ در آخر هفته‌ها بازدیدکنندگان زیادی را به خود می‌بیند، در نتیجه بهتر است روزهای میانی هفته را برای رفتن به این مکان انتخاب کنید.

وبسایت
bundestag.de
ساعات بازدید
8 تا 24 (گنبد رایشتاگ)
هزینه ورودی
رایگان (تنها از طریق ثبت نام از قبل)
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5

به "ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)" امتیاز دهید

2 کاربر به "ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان رایشتاگ برلین (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید