دروازه براندنبورگ برلین (آلمان) - دور زمین

دروازه براندنبورگ برلین (آلمان)

دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate) اولین توقف برای هر کسی است که به تور برلین می‌آید. در میان تمامی مکان‌های دیدنی آلمان، این دروازه یکی از نمادین‌ترین‌ها است، مکانی که تصویری جالب‌توجه از تاریخ شهر را به بازدیدکنندگان خوش‌شانسش ارائه می‌دهد. دروازه براندنبورگ تنها دروازه‌ای است که از شهر قدیمی برلین به جا مانده، اما اهمیتش فراتر از این است؛ این مکان نماد دوران جنگ سرد و تقسیم شدن شهر به دو بخش غربی و شرقی و بعد از فرو ریختن دیوار از نمادی از اتحاد دوباره آلمان است. از نظر معماری هم، سازه سنگ آهکی دروازه یکی از اولین و جذاب‌ترین نمونه‌های سازه‌های نئو کلاسیک در این سرزمین است.

دروازه براندنبورگ برلین (آلمان)

تاریخ دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ بین سال‌های 1788 تا 1791 ساخته شد. این بنا توسط معمار معروف، کارل هارد لانگانس و با الهام از دروازه ورودی آکروپولیس در آتن طراحی شد. این دروازه 26 متر بلندی، 65.5 متر طول و 11 متر عمق دارد و به وسیله دو ردیف شش تایی از ستون‌ها نگهداری می‌شود. در سال 1793 مجسمه معروف ارابه چهار یوغ روی دروازه قرار داده شد. این مجسمه خودش داستان جالب توجهی دارد: در سال 1806 ناپلئون برلین را فتح کرد و این مجسمه را به عنوان غنیمت جنگی و نشانه‌ای از پیروزیش به فرانسه برد. در سال 1814 بعد از کناره‌گیری اجباری او از سلطنت، مجسمه ارابه به برلین بازگردانده شد و یک بار دیگر بر روی دروازه براندنبورگ و رو به شرق و به سمت مرکز شهر نصب شد. در سال 1946 و بعد از تقسیم شدن آلمان، دروازه براندنبورگ در بخش کومونیستی قرار گرفت. وقتی در سال 1961 ساخت دیوار برلین شروع شد، دروازه در یک منطقه حفاظت شده قرار گرفت و برای شهروندان و بازدیدکنندگان غیر قابل دسترس شد. بعد از فروپاشی دیوار، حدود 100 هزار نفر در اینجا جمع شدند تا اتحاد دوباره را جشن بگیرند.

دروازه براندنبورگ رو به میدان پاریسر پلاتس یکی از زیباترین میدان‌های شهر قرار گرفته است. در زمان پایان جنگ جهانی دوم ساختمان‌های اطراف این میدان تاریخی به خرابه تبدیل شده بودند. بازسازی‌ها مدت‌ها بعد و در دهه 1990 و بعد از اتحاد دوباره آلمان آغاز شد. برخی از ساختمان‌های اطراف این میدان شامل خانه‌های مسکونی شیک و مجلل، سفارت‌خانه‌ها و هتل بی‌نظیر 5 ستاره آدلون می‌شوند.

بازدید از دروازه براندنبورگ در تور برلین

همانطور که انتظار می‌رود، بازدید از دروازه براندنبورگ رایگان است. این مکان هیچ‌گاه بسته نیست، بنابراین شما می‌توانید در هر روزی از سال از آن بازدید کنید، ولی بازدیدتان از این مکان در تور آلمان می‌تواند بخشی از یک رویداد واقعا به‌یادماندنی باشد. شما می‌توانید در شب سال نوی میلادی در این جا حضور داشته باشید و در کنار جمعیت عظیمی از دیگر شهروندان همراه با موسیقی و آتش‌بازی‌های بزرگ، رسیدن سال نوی میلادی را جشن بگیرید. اگر طرفدار فوتبال هستید، می‌توانید همراه با صدها طرفدار دیگر بازی‌های مهم را از پرده‌های نمایش بسیار بزرگ نصب شده در این مکان تماشا کنید. غیر از این شب‌ها و روزهای خاص، در دیگر ایام دروازه براندنبورگ همانند آهنربایی قوی مردم محلی و مسافران تور برلین را به خود جذب می‌کند، نه تنها به عنوان نمادی از اتحاد دوباره آلمان بلکه به عنوان نمونه‌ای جذاب برای نشان دادن سبک زندگی برلینی‌ها.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 41

به "دروازه براندنبورگ برلین (آلمان)" امتیاز دهید

2 کاربر به "دروازه براندنبورگ برلین (آلمان)" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروازه براندنبورگ برلین (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید