قلعه سنت آنجلو رم (ایتالیا) - دور زمین

قلعه سنت آنجلو رم (ایتالیا)

قلعه سنت آنجلو (Castel Sant'Angelo) به معنی قلعه فرشته مقدس، در قرن دوم بعد از میلاد و به عنوان مقبره امپراتور رومی هادریان (Hadrian) ساخته شد. ساخت این بنا به دستور خود امپراتور و به عنوان مکانی برای دفن خودش و خانواده‌اش بوده است. این ساختمان استوانه‌ای خیلی بلند در منطقه Parco Adriano رم قرار گرفته است. این ساختمان بعدا توسط پاپ‌ها به عنوان یک قلعه استفاده شد و در زمان حاضر موزه‌ای است که گردشگران تور ایتالیا می‌توانند از آن بازدید کنند. این قلعه زمانی بلندترین ساختمان رم بود.

 
قلعه سنت آنجلو رم (ایتالیا)

مقبره، دژ، مخفی‌گاه، موزه ... این که این قلعه در طول موجودیت خود چنین نقش‌های متفاوتی داشته است، حتی در زمان حاضر نیز موضوعی جذاب است. رم تعداد زیادی جاذبه و دیدنی دارد که پر از تاریخ، داستان و افسانه هستند؛ ولی قلعه Sant’Angelo مکانی است که به شکلی واقعی نشان‌دهنده دگرگونی این شهر در طول قرون مختلف بوده است. گردشگران تور ایتالیا تجربه منحصر به فردی از بازدید از این بنا دارند؛ برخی از دیدن گنجینه‌هایش متعجب می‌شوند و برخی نیز با فکر زندگی‌هایی که در جنگ‌های صورت گرفته در این مکان از دست رفته متاثر می‌شوند. تجربه و حس حال شما هر طور که باشد تضمین می‌کنیم که ارزش امتحان کردن را دارد.

قلعه سنت آنجلو آرامگاه امپراتور هادریان و جانشینانش تا امپراتور Caracalla بوده است. طراحی این آرامگاه از مقبره Augustus که یک قرن قبل‌تر ساخته شده بود الهام گرفته شده است. ساخت این مقبره در سال 123 بعد از میلاد آغاز شد و در سال 139 در زمان جانشین هاردیان، Antoninus Pius پایان یافت. بیشتر این محتویات و تزئینات مقبره در زمان تبدیل این ساختمان به قلعه‌ای نظامی در سال 401 از بین رفتند.

افسانه‌ها می‌گویند این قلعه بعد از این که فرشته اعظم میکائیل در بالای قلعه ظاهر شد و شمشیرش را در غلاف کرد و به خاطر آن طاعون سال 590 که رم را زجر می‌داد تمام شد به این نام نامگذاری شده است. در بالای قلعه مجسمه‌ای برنزی از میکائیل قرار گرفته که توسط مجسمه‌ساز قرن هجدهمی Pieter Verschaffelt ساخته شده است. این مجسمه برنزی جایگزین نسخه مرمری که سابق در این مکان بود شد. این مجسمه مرمری در سال 1536 و توسط Raffaello da Montelupo ساخته شده بود.

پاپ‌ها در اوایل قرن چهاردهم این بنا را به یک دژ تبدیل کردند. پاپ Nicholas III این قلعه را توسط یک راهرو نظامی پوشیده که با نام Passetto di Borgo شناخته می‌شود به باسیلیکای سینت پیتر اتصال داد. با این راهرو که مستقیم به واتیکان متصل بوده، پاپ‌ها راه فراری در زمان‌های ناآرام و آشفتگی‌ها یافته بودند. این سازه نظامی اجازه کنترل منطقه اطراف را به آن‌ها می‌داد. بعدا Paul III یک آپارتمان مجهز ساخت تا اگر در آینده محاصره‌ای رخ داد پاپ محلی مناسب برای زندگی داشته باشد.

از سال 1925 تاکنون این سازه میزبان Museo Nazionale di Castel S. Angelo (موزه ملی قلعه سنت آنجلو) بوده است. این موزه مجموعه‌ای تاریخی و هنری شامل آثاری از ارتش ایتالیا دارد. آثار موجود در این موزه را می‌توان به سه دوره تاریخی دسته‌بندی کرد و شامل باقی‌مانده‌های آرامگاه سلطنتی، دژ نظامی و آپارتمان‌های پاپ‌ها است. از جمله آثار تاریخی این موزه می‌توان به مجسمه‌ها، نقاشی‌ها، کارهای مرمری و دیگر وسیله‌هایی که از منابع دیگر به این مکان آورده شده‌اند اشاره کرد.

رفتن به قلعه سنت آنجلو در مدت تور ایتالیا

در مدت گشت در شهر رم در تور ایتالیا، چه در بخش شرقی رودخانه تیبر باشید چه در بخش شرقی، رسیدن به قلعه سنت آنجلو آسان است. از میدان ناوونا یا از واتیکان، تنها 10 دقیقه پیاده‌روی تا قلعه فاصله است. احتمالا فراموش‌نشدنی‌ترین مسیر برای رسیدن به قلعه از طریق پیاده‌روی از روی پل Ponte Sant'Angelo است در آنجا می‌توانید توقف داشته باشید و از مجسمه‌های خارق‌العاده فرشته، ساخته شده از مرمر سفید اثر برنینی لذت ببرید. اگر از طریق سیستم حمل و نقل عمومی رم، قصد آمدن به این مکان را دارید خطوط اتوبوس زیادی شما را به مقصدتان می‌رسانند. می‌توانید خط A متر رم را سوار شده و در ایستگاه‌های Lepanto یا Ottaviano پیاده شوید.

قلعه سنت آنجلو چیزی را به شما ارائه می‌دهد که دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر ابدی نمی‌توانند آن کار را بکنند. وقتی به بیرون از مجموعه قدم می‌گذارید بابت هزینه‌ای که برای ورودی پرداخت کرده‌اید حسرت نخواهید خورد. شما در هر ساعتی از روز می‌توانید به این قلعه رفته و از محوطه عظیم بیرونی‌اش و از پل زیبای Ponte Sant’Angelo دیدن کنید. Ponte Sant’Angelo پلی پیاده‌روی است که از روی رودخانه تیبر گذشته و قلعه را به مرکز رم متصل می‌کند. موزه مجموعه را می‌توانید از سه‌شنبه تا یکشنبه و از 9 تا 7.30 عصر ببینید. موزه در روزهای یکشنبه، روز کریسمس و روز سال نو بسته است. کارت‌های Roma Pass به شما اجازه می‌دهد دو تا از 6 جاذبه گردشگری رم شامل کولوسئوم، تپه پالاتین و فوروم رومی، Musei Capitolini، گالری Borghese و موزه ملی قلعه سنت آنجلو را به رایگان ببینید.

انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 87

به "قلعه سنت آنجلو رم (ایتالیا)" امتیاز دهید

2 کاربر به "قلعه سنت آنجلو رم (ایتالیا)" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه سنت آنجلو رم (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید