پل ریالتو ونیز (ایتالیا) - دور زمین

پل ریالتو ونیز (ایتالیا)

پل ریالتو مشهورترین پلی است که از روی کانال بزرگ ونیز عبور می‌کند. این پل قدیمی‌ترین پل روی کانال بوده و منطقه‌های San Polo و San Marco را به هم متصل می‌کند. تا 300 سال این تنها مسیری روی کانال بزرگ ونیز بود که می‌شد با پای پیاده از یک سو به یک سو رفت. این پل همیشه شلوغ بوده است ولی به جای این که پر از جمعیت فروشنده‌ها و بازرگانان باشد مانند آن شکلی که در زمان‌های قدیم ونیز بوده، در زمان حاضر پر شده است از توریست‌های تور ایتالیا که برای دیدن این سازه زیبا به این نقطه آمده‌اند.

پل ریالتو ونیز (ایتالیا)

اولین مسیر عبور از روی کانال بزرگ در این نقطه، پلی موقت بود که در سال 1181 توسط Nicolò Barattieri ساخته شده بود. توسعه و اهمیت بازار ریالتو در ساحل شرقی، عبور و مرور را از روی این پل زیاد کرد. بنابراین در سال 1255 این پل موقت با یک پل چوبی جایگزین شد. آن پل به صورت دو تکه ساخته شده بود و می‌توانست برای عبور قایق‌های بلند بالا برده شود. اتصال پل به بازار در نهایت باعث تغییر نام پل شد. در سال 1310 بخشی از پل سوخت. در سال 1444 در زیر وزن تماشاگرانی که برای دیدن رژه قایق‌ها آمده بودند تخریب شد. این پل دوباره در سال 1524 نیز از هم پاشید.

ایده ساخت مجدد پل با سنگ در سال 1503 مطرح شد. چندین پروژه در دهه بعدی پیشنهاد شد. در سال 1551 مسئولان شهر برای بازسازی پل تقاضای طرح‌های پیشنهادی کردند. معمارهای معروفی مانند Jacopo Sansovino و Palladio و Vignola طرح‌های خود را ارائه دادند. حتی میکل‌آنژ نیز طرحی برای ساخت پل داشت. پل سنگی که امروز در این محل قرار دارد، بر اساس طرحی از Antonio da Ponte در سال 1588 شروع شد. بعد از سه سال و در سال 1591 ساخت پل به پایان رسید. این پل شبیه به پل چوبی قبلی ساخته شد. به خاطر ساختار ویژه پل بسیاری پیش‌بینی کردند این پل تخریب می‌شود؛ اما با این حال پل ریالتو بر انتقادهایش غلبه کرده و به یکی از نمادهای معماری ونیز و مکانی پر طرفدار برای گردشگران تور ایتالیا تبدیل شده است.

انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 293

به "پل ریالتو ونیز (ایتالیا)" امتیاز دهید

1 کاربر به "پل ریالتو ونیز (ایتالیا)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل ریالتو ونیز (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید