باسیلیکای فراری ونیز (ایتالیا) - دور زمین

باسیلیکای فراری ونیز (ایتالیا)

باسیلیکای دی سانتا ماریا گلوریوسا دِی فراری (Santa Maria Gloriosa dei Frari) بعد از باسیلیکای سینت مارک، قابل‌توجه‌ترین مجتمع کلیسایی در ونیز است. این مکان یکی از بزرگترین کلیساهای شهر بوده و جایگاه یک باسیلیکای کوچک را دارد. این کلیسا در Campo dei Frari و در قلب منطقه San Polo قرار گرفته است. از بیرون، ساختمان آجری این کلیسا با سبک گوتیک ایتالیایی‌اش ساده به نظر می‌آید ولی در تور ایتالیا وقتی به اینجا رفتید، قدم به داخل گذاشته و از برخی از زیباترین آثار رنسانس موجود در ایتالیا دیدن کنید.

باسیلیکای فراری ونیز (ایتالیا)

برادران روحانی وابسته به قدیس فرانسیس در سال 1222 به ونیز آمدند، ولی هیچ خانه ثابتی در شهر نداشتند تا این که Doge Jacopo Tiepolo در سال 1236 مقداری زمین خالی به آنها داد. کلیسایی که آنها ساختند، کوچکتر از آنی بود که در زمان حاضر وجود دارد. ساخت کلیسای کنونی در سال 1340 شروع شد و چون که فرآیند ساختش کند بود کلیسای قدیمی تا سال 1415 استفاده می‌شد. کلیسای جدید در سال 1442 تمام شد و در سال 1492 تقدیس شد و برای عروج مریم مقدس وقف شد. نقشه این کلیسا به Fra Scipione Bon نسبت داده می‌شود؛ او در این کلیسا دفن شده است.

از میان شاهکارهای هنری و آثار دیدنی داخل کلیسا از هنرمندان و مجمسه‌سازان رنسانس، قابل توجه‌ترین نقاشی، نقاشی عروج مریم مقدس کشیده شده در سال 1518 اثر نقاش معروف ایتالیایی تیشن است. این نقاشی در بالای محراب قرار داشته و به خاطر سبک خلاقانه و رنگ‌های روشنش دنیای نقاشی را برای همیشه تغییر داد. در Frari دو اثر از Titian وجود دارد. از آنجا که به شکل غافل‌گیرانه‌ای شاهکارهای کمی از او در شهر محل تولدش وجود دارد، در نتیجه بودن این دو اثر در این کلیسا قابل توجه است. در جناح چپی کلیسا دیگر نقاشی او یعنی Madonna di Ca' Pesaro قرار دارد که بین سال‌های 1519 تا 1526 کشیده شده است. در این نقاشی او با قرار ندان مریم مقدس و مسیح نوزاد در مرکز نقاشی، سنت‌ها را شکست. او آنها را در میان افراد دیگر و بدون هیچ تاکیدی کشیده است و ترکیب‌بندی دینامیک‌تری خلق کرده است. همسر او مدل مریم مقدس شد که کمی بعدتر در زمان به دنیا آوردن بچه‌اش از دنیا رفت. تیشن این نقاشی را برای یکی از ثروتمندترین خانواده‌های ونیز یعنی خانواده Pesaro نقاشی کرد. 

عبادتگاه‌های جانبی کلیسا نیز پر از آثار هنری هستند. عبادتگاه Fiorentini شامل تنها کار Donatello در ونیز است: مجسمه چوبی باشکوه St. John the Baptist. آثار متعدد هنری در این کلیسا به نوعی بازگوکننده تاریخ شهر هستند. این کلیسا محل مقبره چندین شخص متمول ونیزی است. خود Titian نیز در یک مقبره باشکوه دفن شده و مجسمه‌ساز Antonio Canova یک یادبود هرمی شکل دارد.

رفتن به کلیسای فراری در تور ایتالیا

کلیسای فراری در منطقه سن پولوی ونیز و در میدان دِی فراری قرار گرفته است. در تور ایتالیا در ونیز با گذر از کوچه‌های پیچ در پیچ می‌توانید به این نقطه برسید. نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس آبی شهر به این مکان، ایستگاه سینت توما (San Toma) است. مبلغ ورودی کلیسا 3 یورو بوده و بازدید از کلیسا حدود 20 دقیقه زمان نیاز دارد و در میان شلوغی و زرق و برق خیابان‌های ونیز و جاذبه‌های معروفش این مکان فرجه‌ای عالی برای کمی آرامش و استراحت است. با بلیت 10 یورویی Chorus Pass که 16 کلیسای شهر را پوشش می‌دهد می‌توانید با قیمت مناسب از این کلیسا و دیگر کلیساها دیدن کنید.

ساعات بازدید
9 صبح تا 6 بعد از ظهر (یکشنبه ها از 13 تا 18)
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 346

به "باسیلیکای فراری ونیز (ایتالیا)" امتیاز دهید

1 کاربر به "باسیلیکای فراری ونیز (ایتالیا)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باسیلیکای فراری ونیز (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید