پل آه ونیز (ایتالیا) - دور زمین

پل آه ونیز (ایتالیا)

آیا فیلم‌های علمی تخیلی که در آن‌ها آسمان‌خراش‌ها با پل‌هایی سر بسته و در ارتفاع زیاد به هم متصل می‌شوند را به یاد می‌آورید؟ پل حسرت (پل آه، پل افسوس) که در ایتالیایی با نام Ponte dei Sospiri شناخته می‌شود، یکی از مشهورترین پل‌های ونیز است و احتمالا مرجع الهام این معماری‌های خیال پردازانه بوده است. این پل مشهور توسط توریست‌هایی از تمام جهان عکسبرداری شده است.

پل آه ونیز (ایتالیا)

Antonio Contino این پل را در سال 1600 طراحی کرد و ساخت. غیر از طراحی مزین و پر جزئیاتش این پل هدفی کاربردی داشته است. این پل برای جابه‌جایی زندانیان از اتاق‌های بازجویی به سمت زندان‌ها استفاده می‌شده است. پل افسوس قصر دوج را به Prigioni، زندان‌هایی که آن سوی کانال و در اواخر قرن شانزدهم ساخته شده بودند متصل می‌کرد. عبور دادن زندانیان از این پل به سوی زندان امکان فرار آنها و صحبت کردنشان با بقیه را از بین می‌برده است.

این پل در سبک باروک ساخته شده و 11 متر طول دارد. پل آه از سنگ آهک سفید ساخته شده و اتمام آن دو سال به طول انجامید. پل افسوس تنها پل سربسته ونیز است. پنجره‌ها کوچکند و اجازه عبور نوری کم از میان شبکه‌بندی سنگی خود را داده و شما می‌توانید تصویری کوچک از تالاب را ببینید. افسانه‌ها می‌گویند پل آه نام خود را از این موضوع گرفته که زندانیانی که از آن عبور می‌کردند تا به سلول‌های ابدی خود یا به اتاق اعدام برده شوند، در زمان عبور از پل در لحظه‌ای کوتاه از میان پنجره‌های کوچک پل می‌توانستند آخرین نگاه را به ونیز بیاندازند.

البته این پل و نام فراموش‌نشدنی‌اش بعد از آن معروف شد که شاعر رمانتیک، لرد بایرون، در کتاب سال 1812اش Childe Harold's Pilgrimage، به این پل اشاره کرده بود و او این تعبیر را به پل داده بود. در واقعیت زمانی که این پل ساخته شده بود، از روزهای اعدام‌های سریع و تفتیش عقاید مدت‌ها گذشته بود و سلول‌های این زندان‌ها تنها منزلگاه خلاف‌کاران خرده‌پا بوده‌اند.

بازدید از داخل پل افسوس، در تور مکان‌های مخفی قصر دوج در دسترس است. این تور 90 دقیقه‌ای به ایتالیایی برگزار شده و شامل بازدید از زندان‌ها، اتاق‌های شکنجه و اتاق‌هایی است که در حالت عادی برای بازدیدکنندگان باز نیست. حداقل از یک روز قبل رزرو انجام دهید، چرا که تعداد بازدیدکنندگان محدود است.

از بیرون، پل را می‌توان از روی پل Canonica و Ponte della Paglia ببینید. در زمان تور ایتالیا، گوندولا سواری در مسیر Rio di Palazzo و رد شدن از زیر پل حسرت تجربه‌ای عالی برایتان خواهد بود. گفته می‌شود اگر یک زوج از زیر این پل عبور کنند، عشقشان جاودانه خواهد شد.

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 347

به "پل آه ونیز (ایتالیا)" امتیاز دهید

1 کاربر به "پل آه ونیز (ایتالیا)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل آه ونیز (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید