تور ونیز

ونیز در شمال شرق ایتالیا قرار گرفته و پایتخت منطقه Veneto ایتالیا است. ونیز از 177 جزیره کوچک تشکیل شده است. جزیره های ونیز با کانال ها از هم جدا شده و با پل ها به هم متصل شده اند. جزیره های ونیز در تالاب کم عمق ونیزی قرار گرفته اند که در طول خط ساحلیِ بین دهانه رودخانه های Po و Piave قرار دارند. بخش هایی از ونیز برای زیبایی معماری ها و کارهای هنری موجود در آنها، در تمام دنیا و بین تمام مسافران تور اروپا مشهور هستند. تالاب و بخشی از شهر ونیز در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.

نام ونیز از مردم باستانی ونیتی که در قرن نهم قبل از میلاد در این منطقه ساکن بودند، ریشه گرفته است. ونیز پایتخت جمهوری ونیز بوده است. جمهوری ونیز از اواخر قرن هفتم تا سال 1797 وجود داشته است. جمهوری ونیز در زمان قرون وسطی و رنسانس، قدرت دریایی و مالی بزرگی بوده است. در زمان جنگ جهانی دوم مرکز شهر ونیز آنچنان بمباران نشد، ولی خطوط ریلی اتصال دهنده به دیگر مناطق ایتالیا و چند منطقه صنعتی ونیز برای چندین بار هدف قرار گرفتند. در زمان جنگ جهانی دوم جمعیت ونیز به نصف رسید؛ بیشتر این افراد به دیگر نقاط ایتالیا فرار کردند. بعد از تمام وقایع ونیز خود را بازسازی کرد و در حال حاضر یکی از مهم ترین مقصدهای تور اروپا است. صنعت توریسم ونیز به اصلی ترین منبع اقتصادی این شهر تبدیل شده است.

بهار و پاییز بهترین زمان ها برای رفتن به تور ایتالیا و بازدید از ونیز هستند. این زمان های ونیز مصالحه ای بین دمای هوا و تعداد توریست های حاضر در شهر هستند. بین نوامبر و ژانویه اگر در ونیز باشید، حس می کنید شهر تماما برای خودتان است. در این زمان تجربه ای جذاب و آرامش بخش در ونیز خواهید داشت. مراقب آب و هوای زمستان های ونیز باشید. این زمان ونیز می تواند به شدت سرد و پر باد شود. گفته می شود اگر هیچ وقت در ونیز نبوده اید، یا در تابستان به ونیز بروید یا کلا نروید. در تابستان از بودن در ونیز پشیمان نخواهید شد. بسیاری از شهرهای اروپا در تابستان آن چنان دلچسب نیستند، ولی در ونیز هیچ اتومبیلی تردد نمی کند بنابراین خبری هم از دود نیست.

گشت و گذار در ونیز

ونیز تنها شهری در دنیا است که هیچ اتومبیلی در آن تردد نمی کند. پیاده روی در ونیز بسیار راحت است و نبود ماشین ها در ونیز این تجربه را به طور اختصاصی لذت بخش تر می کند. بخش اصلی شهر ونیز، آن قدر کوچک است که می توانید در حدود یک ساعت از یک سمت به سمت دیگرش بروید.

اگر می خواهید در داخل ونیز کمی سریع تر اطراف را بگردید، تعداد زیادی اتوبوس آبی و تاکسی آبی در دسترس هستند. اگر در مدت تور اروپا خود، چند روز را در ونیز خواهید بود، استفاده از اتوبوس های آبی هزینه به مراتب پایین تری نسبت به تاکسی های خصوصی آبی برایتان خواهد داشت. اگر می خواهید یک سواری رمانتیک در کانال ها داشته باشید، Gondola کرایه کنید. البته این قایق های ویژه ی ونیز بیشتر برای مقاصد توریستی در ونیز حضور دارند و برای رساندن افراد از نقطه A به B در کانال ها حرکت نمی کنند. با استفاده از اتوبوس آبی Vaporetto dell’Arte می توانید ونیز و گنجینه های شگفت انگیزش در طول کانال بزرگ را بگردید. این اتوبوس در مسیرش در کنار جذاب ترین دیدنی ها و موزه های ونیز توقف می کند و در روی قایق نیز امکانات زیادی موجود است.

دیدنی ها و انجام دادنی ها در ونیز

ونیز همیشه یکی از رمانتیک ترین شهرهای دنیا بوده است و برای همیشه نیز خواهد ماند. بنابراین اگر با عشقتان به تور اروپا و ونیز آمده اید انجام دادن کارهای رمانتیک از واجبات این سفر هستند. یکی از محبوب ترین این کارها خوردن شام بر روی کشتی است.

برای لذت بردن از ونیز این کار را نیز حتما باید انجام دهید. قبل از غروب آفتاب اتوبوس آبی (Vaporetto) را سوار شوید و در طول کانال بزرگ ونیز از این شهر زیبای ایتالیا لذت ببرید. کرایه اتوبوس های آبی 7 یورو است و منظره هایی که در پیش رویتان خواهد بود بی قیمت هستند: معماری های خارق العاده، منظره غروب خورشید در دریا و رژه زیبای قایق های ونیز در مسیرتان.

اگر می خواهید در تور اروپا به خودتان لطف کنید (نه به جیبتان مسلما)، در ونیز Gondola سوار شوید. گاندولاهای ونیز گران هستند و قبل از سوار شدن حتما با راننده بر سر قیمت و مدت زمان سفر به توافق برسید. یک توصیه خوب این است که در هنگام چانه زدن بر سر قیمت با گاندولاران ها، از پایین ترین مقدار شروع کنید، اگر موافقت نکردند بگویید گران است و به راه خود ادامه دهید. دو یا سه تای دیگر به دنبال شما راه افتاده و هر کدام قیمت پایین تری نسبت به دیگری پیشنهاد می دهند. ممکن است بتوانید 20 تا 30 یورو از قیمت کم کنید، در غیر این صورت آماده باشید که 80 یورو برای این سواری در ونیز بپردازید.

خرید در ونیز

ونیز مکانی عالی برای خرید سوغاتی در مدت تور اروپا است. ونیز پر از مغازه های کوچکی است که گوشه گوشه شهر جای گرفته اند. معمول ترین چیزهایی که در این فروشگاه ها به فروش می رسند، ماسک های کارناوال، شیشه و کاغذهای ابر و باد هستند. قیمت ها تنوع زیادی دارند، بنابراین بهتر است قبل از خرید بگردید و ایده کلی راجع به قیمت نسبی اجناس به دست بیاورید.

مانند بیشتر شهرهای توریستی دنیا بسیاری از چیزهایی که روی آنها اصلی یا ساخته شده در ونیز نوشته شده است، در واقع در چین ساخته شده اند (البته این قاعده مسلما در مورد شهرهای توریستی چین درست نیست). مورانو جزیره ای است که برای ساخت وسایل شیشه ای مشهور است. تقریبا در تمام مغازه های ونیز اجناس شیشه ای ساخت Murano وجود دارند. اگر این اجناس واقعا در Murano ساخته شده باشند، خیلی گران خواهند بود و قیمت هایشان به چند هزار یورو نیز می رسد. بنابراین اگر به دنبال خرید سوغاتی های ارزان در مدت تور اروپا هستید، اجناس شیشه ای مورانو جزئی از گزینه هایتان نخواهد بود.

خوردن و نوشیدن در ونیز

ونیز رستوران های فوق العاده ای دارد و در آن ها غذاهای عالی منطقه Veneto ایتالیا سرو می شوند. البته گفته می شود کیفیت و کمیت غذاهای ونیز به اندازه دیگر نقاط ایتالیا بالا نیست. پیتزای ونیز را بدترین پیتزای ایتالیا می دانند؛ پیتزا معمولا در تخصص مردم جنوب ایتالیا است. در Quanto Basta ونیز می توانید پیتزای آمریکایی پیدا کنید. در قسمت های توریستی ونیز، احتمال این که یک رستوران با غذای خیلی بد و قیمت خیلی بالا نصیبتان شود بالا است. یک قاعده که باید در ونیز به آن توجه کنید این است که اگر یک پیشخدمت جلوی رستوران ایستاده و به دنبال مشتری است، بهتر است از آن رستوران صرف نظر شود.

تورهای ونیز

برای دریافت جزئیات تور و شماره تماس آژانسهای برگزارکننده تورها، روی هر آگهی کلیک کنید.

به "تور ونیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ونیز"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)