کلیسای سانتا ماریائه سن دوناتو مورانو ونیز (ایتالیا) - دور زمین

کلیسای سانتا ماریائه سن دوناتو مورانو ونیز (ایتالیا)

بدون شک مهمترین و جذاب‌ترین ساختمان مورانو که گردشگران تور ایتالیا می‌توانند در مورانوی ونیز ببینند کلیسای Santa Maria e San Donato است. این کلیسا یکی از باستانی‌ترین کلیساهایی است که در تالاب ونیز وجود دارند. در اصل یک کلیسا در قرن هفتم در این مکان ساخته شده بود. ولی در قرون بعدی حداقل دو بار از نو بازسازی شد. باور عمومی بر این است که طراحی کنونی این کلیسا به قرن یازدهم یا دوازدهم می‌رسد.

کلیسای سانتا ماریائه سن دوناتو مورانو ونیز (ایتالیا)

این کلیسا در ابتدا با نام مریم مقدس نامگذاری شده بود ولی بعد از این که در سال 1125 بعد از میلاد، استخوان‌های که گفته می‌شود به قدیس Donatus از Arezzo تعلق دارند به این کلیسا آورده شدند، نام آن تغییر کرد. قدیس Donatus که در سال 362 بعد از میلاد شهید شده بود، قدیس محافظ و نگهبان مورانو شناخته شده و بقایایش هم اکنون در تابوتی مرمری در این جزیره دفن شده است. اگر در مدت تور ایتالیا در مورانو به این کلیسا رفتید درست در پشت محراب چهار استخوان بزرگ دنده را می‌بینید. این استخوان‌ها همزمان با استخوان‌های قدیس به این جزیره آورده شدند. این استخوان‌ها متعلق به انسان نیستند و بیش از یک متر طول دارند. مطابق با آنچه در افسانه‌ها آمده است این‌ها استخوانهای اژدهایی هستند که توسط قدیس Donatus کشته شده است، زمانی که او در یونان بوده است. ولی خب تئوری منطقی این است که این استخوانهای بزرگ، متعلق به یک حیوان منقرض شده مانند ماموت بوده‌اند که در زمانهای گذشته پیدا شده بودند و تصور شده بود متعلق به یک اژدها بوده‌اند.

در زمان تور ایتالیا وقتی به این کلیسا رفتید، جدا از این آثار، دیوارهای کلیسای نیز با کارهای هنری پر شده‌اند و موزاییک‌هایی زمین را پوشانده‌اند بسیار مشهورند. بسیاری از آنها طرح‌هایی از حیوانات دارند و تاریخ بعضی از آنها به سال 1141 بر می‌گردد. یافتن کلیسای Santa Maria e San Donato در مورانو سخت نیست. ورودی این کلیسا رایگان است. صندوقچه خیرات در کلیسا وجود دارد و کمک مالی شما باعث می‌شود به هزینه‌های تعمیر و نگهداری کلیسا کمک شود. این کلیسا در Canale di San Donato و روبروی پل طاقداری که به نام Ponte San Donato نامگذاری شده قرار دارد.

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 344

به "کلیسای سانتا ماریائه سن دوناتو مورانو ونیز (ایتالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای سانتا ماریائه سن دوناتو مورانو ونیز (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید