باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو رم (ایتالیا) - دور زمین

باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو رم (ایتالیا)

باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو کلیسایی وابسته به سنت آگوستین در رم ایتالیا است. این کلیسا در ضلع شمالی میدان دل پوپولو، یکی از مشهورترین میدان‌های شهر قرار گرفته است. این کلیسا بین دروازه Porta del Popolo و تپه Pincian قرار گرفته است. این کلیسا کارهای زیادی از هنرمندان مشهور مانند رافائل، جیان لورنزو برنینی، کاراواجو، الساندرو آلگاردی، پینتوریکیو، دونانو برامانته، Andrea Bregno و Guillaume de Marcillat را در خود جای داده است.

باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو رم (ایتالیا)

قبل از این که میدان دل پوپولو در سال 1538 در این مکان ساخته شود، کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو با افتخار، نزدیک ورودی شمالی شهر ایستاده بود. این کلیسای کوچک در سال 1099 توسط پاپ Paschal II و بر روی مقبره Domitii Ahenobarbi ساخته شده بود. داستان‌ها می‌گویند که این مکان توسط روح نرو (به شکل کلاغ) تسخیر شده بوده است. مردم، معترض کلاغ‌هایی بودند که روی درخت گردویی در این مکان جمع می‌شدند. پاپ آن درخت را قطع کرد و یک کلیسای کوچک در این مکان ساخت. نام دل پوپولو که به معنی متعلق به مردم است، احتمالا ریشه در سرمایه‌هایی که مردم رم برای ساخت این کلیسا گذاشته بودند دارد. بعضی منابع نیز می‌گویند این عبارت از لغت لاتین populus به معنی محبوب گرفته شده که اشاره به درختی داشته که در این مکان بوده است. این کلیسای کوچک در سال 1235 توسط پاپ Gregory IX به یک کلیسا تبدیل شد. به دستور پاپ Sixtus IV این کلیسا توسط Baccio Pontelli و Andrea Bregno بین سال‌های 1427 تا 1477 بازسازی شد. نتیجه این بازسازی نمونه‌ای عالی و اولیه از معماری رنسانسی ایتالیا بود. بین سال‌های 1655 تا 1660 نمای بیرونی کلیسا توسط برنینی اصلاح شد. این کار به تقاضای پاپ Alexander VII و برای تغییر سبک رنسانسی کلیسا به سبک باروک انجام شد.

در بیرون کلیسا چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد. گنبدهای کلیسا را می‌توانید از میدان ببینید. فضای داخلی کلیسا سبک رنسانسی اواخر قرن 15 ایتالیا را دارد. محراب کلیسا توسط Bramante در حدود سال 1502 برای پاپ Julius II ساخته شد. این کار یکی از اولین کارهای این هنرمند در رم بوده است. نقاشی‌های دیواری طاق توسط Pinturicchio بین سال‌های 1508 تا 1509 کشیده شدند. این نقاشی‌ها تاجگذاری مریم مقدس، چهار مولف انجیل، چهار زن غیبگو و پدران کلیسا را به تصویر می‌کشند. محراب همچنین شامل مقبره یادمان کاردینال Girolamo Basso della Rovere و کاردینال Ascanio Sforza نیز می‌شود.

اولین دعاخانه در جناح شمالی کلیسا، دعاخانه Cerasi است. این مکان برای دو نقاشی که توسط Caravaggio بین سال‌های 1600 تا 1601 کشیده شده‌اند معروف است. این نقاشی‌ها مصلوب شدن سن پیتر و سقوط سینت پاول، دو رویداد مهم در زندگی قدیس‌های محافظ رم را به تصویر می‌کشند. هر دوی این نقاشی‌ها با نورپردازی دراماتیک، احساس و واقع‌گراییشان شناخته می‌شوند. در این نقاشی‌ها سینت پاول روی زمین افتاده است و سینت پیتر به صورت مردی پیر که در مواجهه با مرگی خوارکننده و دردناک است تصویر شده است.

نقاشی محراب این دعاخانه توسط Annibale Carracci کشیده شده و تصویرگر عروج مریم است. این نقاشی قبل از نقاشی Caravaggio کشیده شده و در مقایسه با استفاده مدرن آن نقاشی از نور و واقع‌گرایی‌اش کمی از مد افتاده و کهنه به نظر می‌آید. دعاخانه Chigi با دستور بانکدار سیه‌نایی Agostino Chigi ساخته شد. این دعاخانه توسط رافائل بین سال‌های 1513 تا 1516 ساخته و تزئین شد. Agostino Chigi و رافائل هر دو در سال 1520 از دنیا رفتند و کارشان نیمه تمام ماند. کار این دعاخانه بعدا توسط برنینی تکمیل شد.

رسیدن به باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو

راحت‌ترین راه برای رسیدن به این کلیسا در مدت تور ایتالیا استفاده از مترو رم است. خط A مترو را سوار شده و در ایستگاه Flaminio پیاده شوید. از دروازه عبور کرده و به کلیسا خواهید رسید.

آدرس
ایتالیا، رم، میدان Piazza del Popolo
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 47

به "باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو رم (ایتالیا)" امتیاز دهید

2 کاربر به "باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو رم (ایتالیا)" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باسیلیکای سانتا ماریا دل پوپولو رم (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید