56 درصد از روستاهابه نسل جدید اینترنت متصل گردیده اند، معرفی بوم گردی

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی صبح سه شنبه در جلسه شورای اداری اشنویه با بیان اینکه نقشه های اجرایی شدن این طرح در تمام شهرها و حتی مناطق روستایی معین گردیده است اضافه نمود: طرح تکاپو برای تایید به سازمان برنامه و بودجه ارسال شد و در استانها نیز با امضای استاندار، نمایندگان وزارت کار و تعاون و نیز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی می گردد.

56 درصد از روستاهابه نسل جدید اینترنت متصل گردیده اند، معرفی بوم گردی

وی با اشاره به اینکه تا انتها امسال 150میلیارد تومان در حوزه ارتباطات آذربایجان غربی سرمایه گذاری می گردد اضافه نمود: آذربایجان غربی در بخش توسعه زیرساخت ها از توازن خوبی برخوردار نیست و با هزینه این اعتبارات می توان بخشی از مسائل را رفع کرد.

جهرمی با بیان اینکه توسعه شبکه های ارتباطی و زیرساخت های فناوری در مناطق روستایی از اولویت های دولت در سالجاری است مطرح کرد: تاکنون 56 درصد از روستاهای کشور به نسل جدید اینترنت متصل گردیده اند و تا انتها امسال به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه متصل می گردد و این امر نقش بسیار زیادی در توسعه مناطق روستایی دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر بتوان به وسیله فناوری اطلاعات ظرفیت گردشگری منطقه را به همگان نشان داد گام بسیار خوبی در راستای توسعه این منطقه است که باید در قالب خدماتی دهی صورت گیرد که در قالب بوم گردی می تواند ترویج یابد.

وی با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات راه چاره بسیاری از مسائل امروز است، افزود: با استفاده از ظرفیت های ارتباطی می توان گردشگری و بوم گردی را به جامعه شناساند و توسعه این بخش را در تمام مناطق کشور به ویژه آذربایجان غربی رقم زد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: جمع بندی ما بر این است که شرایط اشنویه تا انتها سال در بحث فناوری و ارتباطات هتر گردیده و فاصله مناطق روستایی و شهری در این میان بسیار کم خواهد شد.

وی با بیان اینکه 39 سایت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی و 100 روستای اشنویه به خدمات نسل جدید فناوری اطلاعات و ارتباطات مجهز می گردد اضافه نمود: در حال حاضر 149 روستای اشنویه به خدمات ارتباطی مجهز است.

انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 750

به "56 درصد از روستاهابه نسل جدید اینترنت متصل گردیده اند، معرفی بوم گردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 درصد از روستاهابه نسل جدید اینترنت متصل گردیده اند، معرفی بوم گردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید