یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از سفر مجازی تا بازی توله سگ ها

به گزارش دور زمین، عکس های روز نشنال جئوگرافی در هفته گذشته را برای شما تهیه نموده ایم که هر یک داستانی جالب و خواندنی در پس خود دارد، از مارمولک هایی که سر جفت با هم می جنگند تا صید ماهی با قره غاز که شیوه سنتی چینی ها است.

یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از سفر مجازی تا بازی توله سگ ها

در هفته ای که گذشت نشنال جئوگرافی عکس های هیجان انگیزی از سفر مجازی به اقیانوس آرام گرفته تا ماهیگیرهای قره غاز، دعوای مارمولک ها و... را پیشکش نگاه بینندگان خود نموده است. در ادامه با ما همراه باشید تا این تصاویر زیبا را ببینید.

سفر مجازی

در این تصویر، بازدیدنمایندگان نشنال جئوگرافی انکونتر: اقیانوس ادیسه را مشاهده می کنید که در اسکوئر تایمز شهر نیویورک سیتی مشغول تماشای توپ طعمه هستند. انکونتر، بازدیدنمایندگان را به یک تور مجازی در اقیانوس آرام برده است.

توله سگ های دوست داشتنی

سه توله سگ وحشی در حال بازی با هم در MKUZE آفریقای جنوبی هستند. به اسباب بازی آن ها نگاه کنید. پای یک ایمپالا (آهوی بومی آفریقای جنوبی) بخت برگشته است.

ماهیگیرهای قره غاز

در یک شب پاییزی در گویلین کشور چین، دو ماهیگیر و قره غاز (پرنده ماهی خوار) تربیت شده آن ها روی یک قایق الواری مشغول استراحت هستند. صید با قره غاز یک سنت چینی است که قدمتی بیش از هزار سال دارد. این ماهیگیرها، دام کوچکی را دور گردن این پرنده می بندند، این پرنده پرواز نموده و با منقارش یک ماهی می گیرد، اما آن را قورت نمی دهد. بعد به قایق برمی گردد و صید خود را به ماهیگیرها تحویل می دهد.

جنگ مارمولک ها

دو مارمولک نر کومودو در ساحل جزیره کومود در حال جنگیدن هستند. احتمالا دعوای آن ها بر سر جفت گیری با یک مارمولک ماده است، البته فقط یکی از آن ها پیروز میدان خواهد بود.

قله کوهی در هیمالیا

Saulius Damulevicius عکاس این تصویر از کمپ 2 است که هنگام پایین آمدن از کوه آما دابلام در هیمالیا گرفته است. قله این کوه که به 6812 متر می رسد، سومین قله معروف هیمالیا است که کوهنوردی در آن امکانپذیر است.

کوشش آتش نشان ها برای مهار آتش

چهار نفر از گروه Wyoming Hotshots از حریق کنترل شده استفاده می نمایند که بک فایرینگ نامیده می گردد تا آتش سوزی گسترده کوستر در داکوتای جنوبی را مهار نمایند. آتش نشان ها با این روش می توانند پوشش گیاهی و مواد آتش زا را در راستا اصلی آتش بسوزانند و سرعت آتش را کاهش دهند.

آویزان شدن مردم از قطار

مردم داکا، بنگلادش به حدی مشتاق بازگشت به روستای خود هستند تا عید را جشن بگیرند که سوار هر قطاری می شوند که جای خالی داشته باشد. این تعطیلی مسلمانان در سرانجام ماه رمضان برگزار می گردد و آن را با افرادی که دوست شان دارند، جشن می گیرند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4743

به "یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از سفر مجازی تا بازی توله سگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از سفر مجازی تا بازی توله سگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید