گرانترین قهوه دنیا در تایلند

به گزارش دور زمین، گران ترین قهوه دنیا را چگونه تهیه می‌کنند؟ این سوالی است که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد. هر کیلو از این قهوه 1100 دلار قیمت دارد که با نحوه فراوری آن هم در این مقاله آشنا خواهید شد.

گرانترین قهوه دنیا در تایلند

گران‌قیمت‌ترین قهوه جهان در کشور تایلند به کمک فیل‌ها تولید می‌گردد. این قهوه به شکل عجیبی به عمل آمده و به نام عاج سیاه معروف می‌باشد. برای این که با فرایند تولید این قهوه و قیمت آن آشنا شوید، این مقاله را مطالعه بفرمایید.

این قهوه در بازار چهار کشور از جهان عرضه شده و قدمت عرضه آن به کمتر از دو سال می‌رسد. این قهوه از گران‌قیمت‌ترین قهوه‌ جهان به شمار می‌رود و هر کیلو آن 1100 دلار قیمت دارد. قیمت یک فنجان از این قهوه در هتل‌های لوکس و گران‌قیمت کشور تایلند چیزی در حدود 50 دلار قیمت دارد.

برای تولید این نوع از قهوه در کشور تایلند قهوه را به خورد فیل داده تا دستگاه گوارش این حیوان غول‌پیکر پروتئین این قهوه را از بین ببرد و به آن طعم خاصی بدهد.

تولید این قهوه که شاید بتوانید جرات خوردن آن را در تور تایلند بدست بیاورید، تنها در انحصار یک شرکت تایلندی بوده و به مقدار محدودی تولید می‌گردد، که باعث گرانتر شدن آن شده است.

در فرایند تولید این قهوه فیل‌ها این میوه را می‌خورند و در طی 15 تا 70 ساعت از دستگاه گوارش فیل‌های تایلندی عبور می‌کند. بعد از طی این مراحل میوه‌های سالم جدا می‌شوند. آن‌ها میوه‌های سالم را در مدفوع فیل پیدا کرده و بعد از شستشوی آن‌ها، دانه‌ها را از درون میوه بیرون آورده و برای بو دادن به بانکوک می‌فرستند.

برای تولید یک کیلو قهوه عاج سیاه، 33 کیلوگرم قهوه خام نیاز است. بسیاری از میوه‌های این قهوه را فیلها جویده و یا در دستگاه گوارش این فیل ها هضم می‌گردند و بسیاری از این میوه‌ها تخمیر شده که علاوه بر این، یافتن میوه‌های سالم قهوه نیز در تور تایلند متفاوت است.

این نوع خاص از قهوه در شمال کشور تایلند و در دهکده فیل‌ها تولید می‌شود. این مکان جایی است که در آن به فیل‌های سرگردان را پناه می‌دهند. قهوه‌ای که به خورد این فیل‌ها می‌دهند از نوع عربی بوده و در ارتفاع بالای 1500 متر از سطح دریا قرار گرفته است. برای تجربه طعم عالی و متفاوت قهوه عاج سیاه باید به کافه‌های این کشور در تور تایلند سری بزنید.

انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2845

به "گرانترین قهوه دنیا در تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "گرانترین قهوه دنیا در تایلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین قهوه دنیا در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید