گازرسانی به جزیره شیف و نیروگاه اتمی بوشهر از زیر بستر دریا

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، هم زمان با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به استان بوشهر به منظور بهره برداری رسمی از پروژه های ملی و گازی کشور و نیز افتتاح طرح های توسعه فازهای 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی در عسلویه، پروژه گازرسانی به جزیره شیف با عبور خط لوله از زیر بستر دریا به روش HDD نیز که برای نخستین بار در صنعت گاز کشور اجرا شده است با دستور رئیس جمهوری به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس بهره برداری می شود.

گازرسانی به جزیره شیف و نیروگاه اتمی بوشهر از زیر بستر دریا

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در گفت وگو با خبرنگاران گفت: گازرسانی به جزیره شیف در استان بوشهر، طرح گازرسانی به کمپ صدف و مروارید نیروگاه اتمی بوشهر نیز همزمان با سفر دکتر روحانی به بوشهر به بهره برداری خواهد رسید.

سعید مؤمنی با بیان اینکه هزینه گازرسانی به پروژه های یاد شده را حدود 11 میلیارد تومان اعلام کرد گفت: با بهره برداری از این طرح ها، بیش از یک هزار و 800 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: خط لوله انتقال گاز به جزیره شیف 2.5 کیلومتر است

مؤمنی با بیان اینکه برای گازرسانی به این جزیره و کمپ صدف و مروارید نیروگاه اتمی استان بوشهر، 21 کیلومتر خط تغذیه، بیش از 25 کیلومتر شبکه به همراه یک ایستگاه تقلیل فشار TBS نیز در مدت هفت ماه ساخته گفت: این پروژه ها آماده بهره برداری است.

جزیره شیف در 12 کیلومتری شمال غربی شهرستان بوشهر، جزیره ای ماسه ای در شمال بندر بوشهر است. این جزیره از سال 1388 با احداث جاده از جزیره صدرا به خشکی راه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1705

به "گازرسانی به جزیره شیف و نیروگاه اتمی بوشهر از زیر بستر دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازرسانی به جزیره شیف و نیروگاه اتمی بوشهر از زیر بستر دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید