کشتی ایران برای قهرمانی باید با آمریکایی ها بجنگد

به گزارش دور زمین، سید مراد محمدی در مورد شرایط تیم ملی در آستانه رقابت های کشتی قهرمانی دنیا در بلگراد گفت: ملی پوشان تیم ملی طی یک فرآیندی که چرخه انتخابی تیم ملی بود و قاعده قانون خود را داشت انتخاب شدند. شرایط انتخاب برای همه کشتی گیران ایده آل بود و همه چیز سرجای خودش بود. ملی پوشان اردو های تمرینی خود را به خوبی پشت سرگذاشته اند و باید از نظر روحی و روانی آماده مسابقات شوند. در این دوره از مسابقات دنیای تیم روسیه هم حضور دارد که قطعا جذابیت مسابقات بیشتر خواهد نمود، اما همه چیز به روز مسابقه بستگی دارد و این کشتی گیران هستند که باید استرس خود را کاهش دهند و روی کشتی هایی که دارند تمرکز نمایند.

کشتی ایران برای قهرمانی باید با آمریکایی ها بجنگد

وی در مورد حضور نداشتن بعضی کشتی گیران در این مسابقات گفت: این که سیداکوف در این مسابقات غایب خواهد بود یا خیر تعیین نیست، اما اگر سیداکوف نتواند به مسابقات دنیای بیاید نفر دوم وزن 74 جایگزین خواهد شد که زهر دار تر از سیداکوف است چرا که جوان است و بار ها سیداکوف را شکست داده و در مسابقه پایانی هم سیداکوف به زحمت توانست او را شکست دهد. در وزن 125 کیلو هم استیوسون آمریکایی به این مسابقات نخواهد آمد که بسیار به سود امیرحسین زارع خواهد بود، اما همه چیز را که کنار بگذاریم به این موضوع می رسیم که آن روز باید روز کشتی گیر ایران باشد تا بتواند نتیجه خوبی بگیرد.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مورد میلاد والی زاده که جوانترین کشتی گیر تیم ملی کشتی آزاد است؛ عنوان نمود: از آن روزی که مسابقات استانی مازندران برگزار گردید میلاد شرایط رو به جلویی را داشت و بعد از آن به علت مصدومیتی که در زانو های خود داشت نتوانست در تیم ملی نوجوانان حضور پیدا کند، اما خداراشکر کشتی گیری است که روز به روز بهتر شد. ما باید قبول کنیم که 57 کیلو جزو وزن های سنگین دنیا است چرا که بیشتر قهرمان های دنیا در این وزن حضور دارند. میلاد اگر از لحاظ روحی و روانی آماده باشد مطمئن باشید که می تواند نتیجه خوبی را کسب کند.

محمدی درباره شرایط تیم ملی برای رسیدن به سکوی دنیای گفت: تیم ملی کشتی آزاد کشورمان تیم یک دستی است. تیم های ایران، آمریکا و روسیه 3 تیم برتر دنیا هستند که سر و شکل یکدستی دارند و مدعی هستند. در این دوره از رقابت ها هم روسیه نه صاحب امتیاز است و نه صاحب سکو پس بنابراین ملی پوشان باید با آمریکایی ها بر سر رسیدن به قهرمانی بجنگند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 13 آذر 1402 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 6000

به "کشتی ایران برای قهرمانی باید با آمریکایی ها بجنگد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی ایران برای قهرمانی باید با آمریکایی ها بجنگد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید