کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، جلسه آنالیز راهکارهای برخورد با جرم و پیشگیری از جرائم روز سه شنبه به ریاست فرماندار سلسله و با حضور دادستان این شهرستان در فرمانداری سلسله برگزار گردید.

کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم

فرماندار سلسله در این جلسه گفت: عدم ورود دستگاه های مختلف برای پیشگیری از وقوع جرم باعث تشکیل پرونده و کشیده شدن مسائل به محاکم قضایی می شود.

شریف خسروی اعلام کرد: ما باید از شکل گیری زمینه جرم جلوگیری کنیم و مسیرهای وقوع جرم را ببندیم.

محسن همتی دادستان سلسله نیز در سخنانی گفت: بحث جلوگیری از وقوع جرم یکی از مباحث مهم است و اگر به موقع ورود پیدا بکنیم شاهد این همه تخلفات گسترده نخواهیم بود.

وی گفت: قوه قضاییه به تنهایی نمی تواند در حوزه پیشگیری از وقوع جرم عمل کند، اقدام و موفقیت در این حوزه جز با همکاری و پای کار بودن ادارات و نهادهای ذی ربط ممکن نیست.

دادستان سلسله یادآور شد: گاهی دستگاه ها در انجام دادن وظایف قانونی در بعضی موارد کوتاهی می نمایند و اجرای ناقص قانون باعث می شود زمینه برای ارتکاب جرم فراهم شود.

همتی اعلام کرد: ادارات ما اگر به موقع عمل نمایند شاهد حجم وسیع پرونده نخواهیم بود و همچنین اگر اجرای صحیح قانون را داشته باشیم حجم پرونده ها بالا نخواهد بود.

وی گفت: از سوی دیگر اجرای صحیح قانون نباید مردم را در تنگنا قرار دهد چون عملکرد ما به عملکرد نظام بر می شود و ما باید برخورد عالمانه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1414

به "کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید