کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم

به گزارش خبرنگاران، جلسه آنالیز راهکارهای برخورد با جرم و پیشگیری از جرائم روز سه شنبه به ریاست فرماندار سلسله و با حضور دادستان این شهرستان در فرمانداری سلسله برگزار گردید.

کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم

فرماندار سلسله در این جلسه گفت: عدم ورود دستگاه های مختلف برای پیشگیری از وقوع جرم باعث تشکیل پرونده و کشیده شدن مسائل به محاکم قضایی می شود.

شریف خسروی اعلام کرد: ما باید از شکل گیری زمینه جرم جلوگیری کنیم و مسیرهای وقوع جرم را ببندیم.

محسن همتی دادستان سلسله نیز در سخنانی گفت: بحث جلوگیری از وقوع جرم یکی از مباحث مهم است و اگر به موقع ورود پیدا بکنیم شاهد این همه تخلفات گسترده نخواهیم بود.

وی گفت: قوه قضاییه به تنهایی نمی تواند در حوزه پیشگیری از وقوع جرم عمل کند، اقدام و موفقیت در این حوزه جز با همکاری و پای کار بودن ادارات و نهادهای ذی ربط ممکن نیست.

دادستان سلسله یادآور شد: گاهی دستگاه ها در انجام دادن وظایف قانونی در بعضی موارد کوتاهی می نمایند و اجرای ناقص قانون باعث می شود زمینه برای ارتکاب جرم فراهم شود.

همتی اعلام کرد: ادارات ما اگر به موقع عمل نمایند شاهد حجم وسیع پرونده نخواهیم بود و همچنین اگر اجرای صحیح قانون را داشته باشیم حجم پرونده ها بالا نخواهد بود.

وی گفت: از سوی دیگر اجرای صحیح قانون نباید مردم را در تنگنا قرار دهد چون عملکرد ما به عملکرد نظام بر می شود و ما باید برخورد عالمانه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش حجم پرونده های قضایی با اقدام به موقع در پیشگیری از وقوع جرم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
ثبت آگهی مسافرتی رایگان