چند تمرین تقویتی برتر برای بدن

به گزارش دور زمین، لازم نیست حتماً به باشگاه بروید تا بدن خود را ورزیده کنید. تمریناتی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، به وسیله یکی از کارشناسان تناسب اندام مطرح به نام Amy Dixon پیشنهاد شده اند. این تمرینات تک تک ماهیچه های بدن را درگیر نموده و بدون احتیاج به دستگاه های بدن سازی، چربی بدن را می سوزانند.

چند تمرین تقویتی برتر برای بدن

کرانچ دوچرخه

این حرکت باعث می گردد بخش مرکزی بدن، داغ گردد؛ زیرا به تثبیت و گردش عمقی شکم احتیاج دارد. بعلاوه این حرکت باعث تحریک فیبرهای ماهیچه ای بیشتر در ماهیچه های راست و اریب شکم می گردد.

حرکت چمباتمه

یکی از تمرینات بسیار طبیعی و مهم، حرکت چمباتمه است. این حرکت تمام ماهیچه های موجود در پایین تنه را درگیر می نماید.

حرکت پروانه

برای افزایش تراکم استخوان، حرکت پروانه یکی از تمرینات برتر چندمنظوره محسوب می گردد. این تمرین به شدت برای تقویت قلب مؤثر است.

حرکت بورپی

مهم ترین نکته در خصوص این حرکت، ترکیب تمرینات قلبی و تمرینات قدرتی در یک تمرین است.

حرکت ضربه به نشیمنگاه

برای انجام این حرکت، بایستید و پاهای خود را به مقدار عرض باسن باز کنید. سپس در جا بدوید و سعی کنید پاهای خود را به مقدار ای به پشت خم کنید که پاشنه پاها به نشیمنگاهتان ضربه بزند. این حرکت عضله چهار سر به ویژه ماهیچه جلوی ران و قلب را تقویت می نماید.

چمباتمه زدن روی یک پا

این حرکت برای تقویت زردپی های پشت زانو، بخش شکم و باسن بسیار مناسب است. روی یک پا بایستید و پای دیگر را همزمان با چمباتمه زدن، به سمت جلو حرکت دهید.

حرکت شنا

این حرکت برای تقویت سینه، کمر، بازوها و حتی شکم بسیار مؤثر است. سعی کنید شانه هایتان با مچ دستتان در یک خط قرار گیرد. تا آنجا که ممکن است قفسه سینه خود را به زمین نزدیک کنید.

پرش تاک

در این پرش بایستی طوری بپرید که زانوها به سینه بچسبند. این حرکت بسیار قدرتمند و مجذوب کننده است و به تقویت کل بدن از جمله قلب یاری می نماید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5815

به "چند تمرین تقویتی برتر برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند تمرین تقویتی برتر برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید