پروژه چشم پزشکی گوگل در تایلند کلید خورد ، تشخیص احتمال نابینایی با ضریب 95 درصد

به گزارش دور زمین، گوگل یک پروژه مبتنی بر هوش مصنوعی را در تایلند اجرایی می نماید که هدفش آنالیز بیماری های چشمی است که در اثر دیابت ایجاد می شوند.

پروژه چشم پزشکی گوگل در تایلند کلید خورد ، تشخیص احتمال نابینایی با ضریب 95 درصد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گوگل اعلام نموده که این برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی را برای آنالیز بیمارانی که در مراحل مختلف دیابت قرار دارند و ممکن است بر اثر این بیماری به کوری دائم یا موقت دچار شوند می آزماید.

جالب است بدانید گوگل یک برنامه هوشمند مشابه را در هند می آزماید. کنت واکر، معاون ارشد شرکت گوگل در امور بین المللی، معتقد است استفاده از هوش مصنوعی برای توسعه سلامت و رفاه اجتماعی موضوعی بسیار مهم است.

برنامه تندرستی تایلند در همکاری با بیمارستان دولت تایلند انجام می گردد و بخشی از یک برنامه مطالعاتی گوگل است که بر اساس آمارها تا 95 درصد دقت تشخیصی دارد.

این برنامه نتایج بیماری های چشمی افراد را به منظور ارزیابی می نماید و به سرعت تشخیص می دهد که آیا می توان از عود کردن بیماری ها پیشگیری کرد یا خیر. اما شاید برای شما سوال باشد که چرا گوگل تایلند را به عنوان مکانی برای سنجش این تکنولوزی جدید انتخاب نموده است.

پاسخ این است که تایلند یکی از مهمترین فراوری کنندگان قند در دنیا است و مصرف بالای قند در میان 69 میلیون جمعیت این کشور بسیار رایج است.

دولت تایلند از سال 2015 اقدامات گسترده ای را برای مبارزه با رفتارهایی که می تواند منجر به دیابت گردد آزموده است و به نظر می رسد برنامه گوگل یک برنامه تکمیلی برای گوگل خواهد بود. پینس روانبیبونسوک، دستیار مدیر بیمارستان دولتی چشم پزشکی مرکز تایلند، به تازگی به خبرنگاران گفته که تایلند تنها حدود 1400 چشم پزشک دارد در حالی که حدود 5 میلیون بیمار دیابتی دارد که در معرض خطر از دست دادن بینایی هستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 25 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 643

به "پروژه چشم پزشکی گوگل در تایلند کلید خورد ، تشخیص احتمال نابینایی با ضریب 95 درصد" امتیاز دهید

1 کاربر به "پروژه چشم پزشکی گوگل در تایلند کلید خورد ، تشخیص احتمال نابینایی با ضریب 95 درصد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه چشم پزشکی گوگل در تایلند کلید خورد ، تشخیص احتمال نابینایی با ضریب 95 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید