پرداخت 42 میلیاردتومان از بدهی های بیمه سلامت در خراسان جنوبی

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، علی اربابی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هیچ مطب، داروخانه و مرکز پاراکلینیکی وجود ندارد که دفترچه های بیمه سلامت طرف قرارداد آن ها نباشد.

پرداخت 42 میلیاردتومان از بدهی های بیمه سلامت در خراسان جنوبی

وی با بیان اینکه بر اساس الزامی که در قانون بودجه آمده افرادی که می خواهند از صندوق بیمه سلامت به صورت رایگان بهره مند شوند باید خدمات را تنها از بخش دولتی دریافت نمایند، اضافه نمود: خدمات بخش دولتی در خراسان جنوبی توسعه خوبی پیدا نموده و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در گذشته افرادی که در صندوق بیمه سلامت همگانی عضو گردیده اند به دلیل پایشی که صورت نمی گرفت با مشکلاتی رو به رو شدیم، گفت: پرداخت مردم در صندوق بیمه ایرانیان سالانه 265 هزار تومان است.

90 هزار هم پوشانی بیمه ای در استان

وی با بیان اینکه سال گذشته 90 هزار هم پوشانی بیمه ای در استان داشته ایم که از این تعداد 56 هزار روستایی از رده خارج گردیده است، مطرح نمود: همچنین طی سال گذشته 150 کارمند در استان دو دفترچه ای بوده اند.

اربابی با اشاره به اینکه سازمان های بیمه گر موظفند انضباط مالی مناسبی را داشته باشند که یکی از درگاه های مهم برای این انضباط فراوری الکترونیکی نسخ است، بیان نمود: بر اساس این سامانه الکترونیکی بیمه شدن افراد، مراجعات و پرداخت مردم را به صورت کامل در اختیارخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در حاضر 472 هزار و 500 نفر عضو سازمان بیمه سلامت استان هستند، گفت: از مجموع اعضا تعداد 65 هزار و 500 نفر در صندوق کارمندی عضو هستند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: 11 هزار و 900 نفر سایر اقشار، 334 هزار نفر صندوق روستایی، 58 هزار و 600 نفر بیمه سلامت همگانی و دو هزار و 100 نفر نیز عضو صندوق بیمه ایرانیان در استان هستند.

62درصد استان تحت پوشش بیمه سلامت

وی با اشاره به اینکه حدودا 62 درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اضافه نمود: اسناد پرداختی مرداد ماه امسال موسسات پذیرش و اسناد تیرماه جاری رسیدگی گردیده است و خوشبختانه مطالبات داروخانه ها، مطب ها، بیمارستان های غیردولتی، آزمایشگاه ها و تصویربرداری های خصوصی تا خرداد ماه پرداخت گردیده است.

اربابی با بیان اینکه مطالبات فروردین و اردیبهشت ماه امسال بیمارستان های دانشگاهی پرداخت و اسناد خرداد و تیرماه جاری نیز 70 درصد به صورت علی الحساب پرداخت گردیده است، گفت: مطالبات سطح یک روستاییان تا خاتمه تیرماه پرداخت گردیده است و خوشبختانه در حال حاضر وضعیت پرداختی بسیار خوب است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا کنون 42 میلیارد تومان مطالبات به موسسات پرداخت گردیده است، مطرح نمود: بالاترین هزینه ها مرتبط با بخش بستری است که احتیاج به بازنگری مجدد دارد لذا در این راستا از اول امسال با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی سعی کردیم هزینه های مازاد و بستری های طولانی مدت و بی مورد را کاهش دهیم.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود 600 نفر بیمارخاص در استان وجود دارد که عمدتا بیماران دیالیزی هستند، گفت: از مجموع بیماران خاص در استان 223 نفر دیالیزی، 60 نفر تالاسمی، 100 نفر پیوند کلیه، 104 نفر هموفیلی و 115 نفر بیمار ام اس هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 828

به "پرداخت 42 میلیاردتومان از بدهی های بیمه سلامت در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 42 میلیاردتومان از بدهی های بیمه سلامت در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید