واردات ملکه زنبورعسل ممنوع شد

به گزارش دور زمین، رییس بخش زنبورعسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور گفت: برای جلوگیری از شیوع و گسترش آفات و بیماری ها در کلونی های زنبور، واردات ملکه را به کشور ممنوع کردیم و در حال حاضر ملکه ها را خودمان فراوری و به زنبورداران واگذار می کنیم.

واردات ملکه زنبورعسل ممنوع شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، ناصر تاج آبادی در نشست مطبوعاتی امروز سه شنبه ششم شهریور ماه که در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در کرج برگزار گردید، اظهار کرد: نژاد زنبور عسل ایرانی یکی از ذخایر ژنتیکی ارزشمند است که طی سال های گذشته کوشش نموده ایم نقاط ضعف این نژاد را از بین ببریم و نقاط قوت آن را بهبود دهیم.

وی ادامه داد: در طرح اصلاح نژاد زنبور عسل ایرانی روی ملکه تمرکز کردیم تا بتوانیم مواردی چون رفتار تهاجمی و بچه دهی را در آن کاهش دهیم. با اصلاح نژاد زنبورعسل ایرانی موفق شدیم تولیدات این زنبورها را طی چند نسل افزایش دهیم که این امر باعث افزایش سود اقصادی زنبورداران گردیده است.

تاج آبادی بیان نمود: سال 95 حدود 7000 ملکه، 96 بیش از 6400 و از ابتدای سال تاکنون هم 7345 ملکه زنبور عسل به زنبورداران واگذار گردیده است.

وی به بخشی از مشکلات زنبورداران اشاره نمود و گفت: متاسفانه برخی کشاورزان و باغداران اجازه استقرار کندوهای عسل در باغ و زمین خود را نمی دهند که همین امر مشکل ساز گردیده است. سم پاشی بی موقع باغداران نیز باعث بروز تلفات بخشی از زنبورهای کندوداران می گردد که امید است با تعامل بیشتر باغداران با کندوداران این موانع مرتفع گردد.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 494

به "واردات ملکه زنبورعسل ممنوع شد" امتیاز دهید

2 کاربر به "واردات ملکه زنبورعسل ممنوع شد" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات ملکه زنبورعسل ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید