همگرایی راه چاره محرومیت زدایی از خرمشهر است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، کوروش مودت عصر امروز در نشست با خبرنگاران، فعالان اجتماعی و فضای مجازی در سالن شهید دورقی فرمانداری خرمشهر، همگرایی و تعامل را راه حل برطرف مسائل دانست و اظهار کرد: همگرایی و تعامل می تواند در موفقیت برنامه ها تاثیرگذار باشد و اعتقاد من در کار همگرایی بر مبنای قانون و حفظ اقتدار نظام است و این رویکرد می تواند آثار محرومیت را پاک کند.

همگرایی راه چاره محرومیت زدایی از خرمشهر است

وی نرخ بیکاری در خرمشهر را 9.3 درصد اظهار داشت و گفت: نرخ بیکاری در خرمشهر 9.3 درصد ثبت شده که این نرخ در استان خوزستان12.5 است و کاهش آمار بیکاری و جذب نیروی بومی به عنوان برنامه دنبال خواهد شد.

سرپرست فرمانداری خرمشهر از اختصاص نیافتن سهمیه سوخت به شناورهای خرمشهر به عنوان یکی از مسائل و موانع اشتغال این شهرستان یاد کرد و گفت: در سامانه سوخت، شناور های خرمشهر به این علت که گمرک آنها ملوانی نیست دیده نشده اند و در حال حاضر خرمشهر 200 شناور زیر 500 تن دارد که غیبرطرفال هستند.

وی اضافه نمود: مکاتبات لازم برای برطرف این مشکل صورت گرفته است و در صورت فعال شدن این سامانه سوخت، حدود یک هزار و 200 نفر مشغول به کار خواهند شد.

مودت از پاکسازی نشدن بعضی زمین زراعی مجاور مرز شلمچه از مین به عنوان مانع توسعه زندگی روستایی و کشاورزی در این منطقه یاد کرد و گفت: بعضی از مناطق خرمشهر و حدود 18 روستای شلمچه از محدوده نهر خین به خاطر پاکسازی نشدن از مین تخلیه شده و خالی از سکنه هستند و تا کنون مین زدایی در این مناطق تا عمق 30 سانت صورت گرفته و باید اعتبار برای پاکسازی تا عمق یک متر تامین گردد.

سرپرست فرمانداری خرمشهر به دیگر مسائل خرمشهر نیز اشاره و بیان نمود: رکود واحدهای تولیدی و صنعتی در سایت صنعتی خرمشهر، رکود تجارت و دریانوردی از دیگر مسائل مهم خرمشهر است به طوری که امور تجاری در مرزشلمچه به یک پنجم نسبت به شش ماه گذشته کاهش یافته است و راه چاره برطرف مشکل نیز آنالیز شده است.

وی توجه به موقعیت های استراتژیک و شکوه دریانوردی و جذب سرمایه گذار و خیرین را راه چاره برطرف بسیاری از چالش های خرمشهر برشمرد.

مودت همچنین بر لزوم بهره گیری کامل از ظرفیت منطقه آزاد اروند برای توسعه خرمشهر تاکید نمود.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود نقش فعالان اجتماعی در برطرف مسائل را نیز متذکر شد و اضافه نمود: از فعالان اجتماعی درخواست می گردد راه چاره برون رفت از مسائل را ارائه دهند چرا که مطرح کردن چالش ها به تنهایی راهگشا نیست.

وی از رویکرد فعالیت فضای مجازی در کشور و رشد قارچی گروه های مجازی انتقاد کرد و اضافه نمود: فعالیت های فضای مجازی باید بر مدار منطق باشد و رعایت حرمت شخصیت ها لحاظ گردد.

سرپرست فرمانداری خرمشهر در ادامه برگزاری دهه فجر باشکوه را ضرورتی برای خنثی سازی نقشه های غربی برای برهم زده جشن 40 سالگی انقلاب دانست و بیان نمود: تاکید شده که برای دهه فجر سال جاری برنامه های فراگیر و بهتر اجرا شوند و از اجرای برنامه های تکراری اجتناب گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1558

به "همگرایی راه چاره محرومیت زدایی از خرمشهر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همگرایی راه چاره محرومیت زدایی از خرمشهر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید