هشدار ایتالیا نسبت به خطر سقوط یورو

به گزارش دور زمین، سخنگوی اقتصادی حزب لیگ ایتالیا هشدار داد تا زمانی که بانک مرکزی اروپا تضمین های لازم برای اوراق قرضه اروپایی را ارائه ندهد، سقوط یورو ادامه خواهد داشت.

هشدار ایتالیا نسبت به خطر سقوط یورو

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کلودیو بورگی پس از افزایش بازده اوراق قرضه ایتالیا، اسپانیا و پرتغال گفت که این وضعیت فعلا قابل حل نیست و تشدید خواهد شد. وی به بانک مرکزی اروپا پیشنهاد داد حد قانونی برای افزایش بازدهی اوراق قرضه مشخص کند. او که رئیس کمیته بودجه مجلس ایتالیا هم هست گفت به دلیل بر هم خوردن بازده ها، سرمایه گذاران بیشتر خواستار اوراق قرضه ایتالیایی گردیده اند تا کشور قدرتمندتری چون آلمان.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است بخشی از افزایش بازدهی غیرمعمول اوراق قرضه اروپایی ناشی از تشدید بحران در ترکیه است. اوراق قرضه آلمان در شرایطی به پایین ترین سطح یک ماهه خود رسیده است که اوراق قرضه کشورهای ضعیف تری همچون ایتالیا و اسپانیا با افزایش روبرو گردیده اند.

حزب دست راستی لیگ ایتالیا که در کنار جنبش پنج ستاره، دولت ائتلافی ایتالیا را تشکیل داده است پیشتر خواستار برگزاری همه پرسی در خصوص باقی ماندن یا ترک منطقه یورو گردیده است. خواسته ای که فعلا جنبش پنج ستاره با آن موافقت ننموده است.

ماتئو سیلوانی، رهبر این حزب و وزیر کشور ایتالیا در مصاحبه ای تند گفته بود که یورو مقصر اصلی مشکلات مالی و اقتصادی کشورهای اروپایی است و ابراز امیدواری نموده بود این منطقه هر چه زودتر از هم بپاشد.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 537

به "هشدار ایتالیا نسبت به خطر سقوط یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ایتالیا نسبت به خطر سقوط یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید