هزینه ویزای برخی کشورها به ریال پرداخت می گردد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، معمولا بیشتر سفارتخانه ها برای اینکه ویزا به ایرانی ها بدهند مبلغی حدود 60 یورو از مسافر می گیرند که این مبلغ گاهی با هزینه خدمات اضافی شرکت هایی که وظیفه تحویل مدارک مسافر را برای سفارتخانه به عهده گرفته اند به 85 یورو نیز می رسد و گاهی نیز این ویزا کمتر می گردد.

هزینه ویزای برخی کشورها به ریال پرداخت می گردد

با این وجود در شرایط این روزهای نوسانات نرخ ارزی برخی از کشورها از گذشته تا کنون هزینه ویزای خود را از ایرانی ها به ریال گرفته و می گیرند. در فهرست کشورهایی که هزینه ویزای آنها به ریال پرداخت می گردد و در اختیار وزارت خارجه نیز هست، نام چندین کشور آورده گردیده که از این تعداد برخی از کشورها مانند عمان و قطر پس از آنکه ویزای خود را برای ایرانی ها فرودگاهی صادر می نمایند بنابراین نامشان از این فهرست حذف گردیده است.

برای سفر به کشور عمان می بایست در فرودگاه مسقط 16 دلار هزینه ویزا پرداخت کرد. چیزی در حدود 6 ریال عمانی که این روزها هر ریال عمانی تقریبا 33 هزار تومان نرخ دارد. در فرودگاه قطر نیز پس از آنکه گفت برای ایرانی ها ویزای فرودگاهی صادر می نماید؛ می بایست 200 ریال قطری پرداخت کرد.

برای هر دوی این کشورها می توان از سایت های ایرانی برای دریافت ویزا اقدام و هزینه آن را به ریال پرداخت کرد اما این هزینه بسیار گران تر تمام می گردد به عنوان مثال سایت های خدمات ویزا برای سفارت عمان هزینه ای حدود 469 هزار تومان برای صدور ویزا دریافت می نمایند. به همین دلیل مسافران ترجیح می دهند که در فرودگاه این ویزا را دریافت نمایند.

کشور کویت نیز برای ایرانی ها ویزای توریستی به سادگی صادر نمی نماید بلکه برای رفتن به این کشور می بایست دعوت نامه معتبر از یک میزبان در کویت به سفارت خانه ارائه کرد تا در آن صورت پس از آنالیز مدارک با دریافت یک میلیون و 200 هزار تومان به مسافر ایرانی ویزا بدهد.

ژاپنی ها هم در صورتی که مدارک درخواست ویزا را تایید کردند از ایرانی ها 88 هزار تومان هزینه بابت ویزای توریستی می گیرند. برای رفتن به کشور تونس هم باید یک میلیون و 260 هزار تومان به سفارت هزینه درخواست ویزا داد.

سوئیسی ها نیز خدمات مربوط به ویزا را به شرکت VFS سپرده اند و برای دادن ویزا این روزها 640 هزار تومان به علاوه 26.5 یورو برای خدمات ویزا از مسافر ایرانی هزینه می گیرند. سفارت سوئیس تا قبل از نوسانات ارزی برای صدور ویزا هزینه ای حدود 300 هزار تومان می گرفت.

سفارت مکزیک نیز اعلام نموده که نرخ ویزای توریستی این کشور برای ایرانی ها 36 دلار است اما ایرانی ها می توانند معادل ریالی آن را بپردازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 144

به "هزینه ویزای برخی کشورها به ریال پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه ویزای برخی کشورها به ریال پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید