هزینه هنگفت حفاظت از فرزندان ترامپ پس از دوران ریاست جمهوری از جیب مالیات دهندگان آمریکایی

به گزارش دور زمین، آنالیز اسناد فاش کرد، شش ماه حفاظت فوق برنامه از چهار فرزند رئیس جمهوری پیشین آمریکا و دیگر مقامات که دونالد ترامپ پیش از ترک کاخ سفید تایید نموده بود، یک میلیون و 700 هزار دلار خرج روی دست مالیات دهندگان گذاشته است.

هزینه هنگفت حفاظت از فرزندان ترامپ پس از دوران ریاست جمهوری از جیب مالیات دهندگان آمریکایی

مجله پیپل ماه ژانویه تایید کرد که دونالد ترامپ در واپسین لحظات خروج از کاخ سفید، حفاظت سرویس مخفی از فرزندانش را به مدت شش ماه تمدید کرد که شامل دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ و همسرش جارد کوشنر، اریک ترامپ و همسرش لارا ترامپ و تیفانی ترامپ می شد. این حفاظت شامل حال نوه های ترامپ هم می گردد.

از طرف دیگر یک منبع در سرویس مخفی آمریکا گفت، افرادی خارج از خانواده ترامپ هم حفاظت بیش از حد گرفته اند اما او به نام آنها اشاره ای نکرد.

در همین زمینه روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، از جمله افرادی که نامشان در فهرست حفاظت مازاد آمده است می توان به استیون منوچن، وزیر خزانه داری سابق، مارک میدوز، رئیس کارکنان سابق ترامپ و رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا اشاره نمود.

براساس گزارش واشنگتن پست، هزینه بالای حفاظت ویژه بعلاوه شامل هزینه 3000 دلاری دولت آمریکا برای هر بلیت هواپیما و 11 هزار دلار برای اجاره اتاق ها در سفر ماه ژوئن منوچن به خاورمیانه می گردد. در این گزارش آمده است: اسناد نشان می دهند که مالیات دهندگان آمریکایی بیش از 52 هزار دلار برای حفاظت از یک مولتی میلیونر در یک سفر کاری هزینه نموده اند.

براساس این گزارش، گرچه بودجه 2.4 میلیارد دلاری سرویس مخفی برای پوشش این درخواست حفاظت غیرمعمول کافی بوده است، اما این اعداد و ارقام باز هم قابل توجه است چون افراد داخل فهرست حفاظت ویژه از جمله پسران ارشد ترامپ که نقشی هم در دولت نداشتند، به حدی ثروتمند هستند که خودشان می توانستند هزینه های حفاظتی را بپردازند.

سرویس مخفی آمریکا ملزم به حفاظت از روسای جمهوری سابق و همسرانشان تا آخر عمر است، اما تنها وظیفه دارد از فرزندان آنها تا زمانی که آنها 16 ساله شوند، حفاظت کند. بعضی از روسای جمهور آمریکا بعد از خروج از کاخ سفید برای مدت زمان بسیار کوتاهی درخواست حفاظت ویژه برای فرزندانشان داشته اند اما سن آنها بسیار کمتر بوده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4555

به "هزینه هنگفت حفاظت از فرزندان ترامپ پس از دوران ریاست جمهوری از جیب مالیات دهندگان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه هنگفت حفاظت از فرزندان ترامپ پس از دوران ریاست جمهوری از جیب مالیات دهندگان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید