هاوایی گردی ، سفری جاودانه در دل طبیعت جزیره های رویایی

به گزارش دور زمین، یکی از پر طرفدارترین منطقه ها در امریکا جزایر هاوایی می باشد که در واقع نگین گردشگری امریکا به شمار می آید. آب و هوا و طبیعت و چشم اندازهای بی نظیر جزیره های این منطقه می تواند یکی از برترین لحظات را در هاوایی گردی برایتان رقم بزند. هر ساله و در هر فصلی که به جزایر هاوایی سفر کنیم، شاهد عده کثیری از گردشگران از سراسر دنیا در این منطقه خواهیم بود که به اتفاق دوستان یا خانواده یا حتی تنها، این جزایر را به عنوان برترین محل برای گردشگری و خوش گذرانی در بین سایر شهرها و کشور های دنیا برگزیده اند. در این جزایر همه نوع سرگرمی اعم از غواصی و ورزش های آبی و جنگل گردی و کوه نوردی و... به چشم می خورد. در این مقاله شما را به گشت و گذار در طبیعت جزایر هاوایی خواهیم برد تا خودتان با دیدنی های جزایر هاوایی و دیگر موارد هاوایی گردی آشنا شوید. پس با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید...

هاوایی گردی ، سفری جاودانه در دل طبیعت جزیره های رویایی

تماشای های جزایر هاوایی در هاوایی گردی

همان طور که می دانید هاوایی مجموعه ای از چندین جزیره کوچک و بزرگ می باشد. جزیره بزرگ که در دل این مجموعه قرار گرفته است، میزبان برترین تماشای های جزایر هاوایی و تفریح در هاوایی گردی می باشد که پیشنهاد ما در بین جزایر هاوایی این جزیره می باشد.

پارک ملی آتشفشان ها

موقعیت این جاذبه گردشگری زیبا در جزیره بزرگ واقع شده است که یکی از برترین منطقه ها گردشگری در بین جزایر هاوایی در هاوایی گردی ترویج یافته است. در کشور ایران و سایر کشورها کوه های آتشفشانی بسیاری دیده می شوند ولی کوه هایی که در این جزیره بزرگ قرار گرفته اند، لقب بزرگترین کوه های آتشفشانی زمین را از آن خود نموده اند که تفریح در آن ها و پارک ملی که در کوهی به نام Kilauea واقع شده است، می تواند از برترین تفریح ها در سفر محسوب شود.

گشت و گذار با هلی کوپتر

جزایر هاوایی را از هر زاویه ای نگاه کنید به یک نوع زیبایی خاص برخور خواهید کرد. بد نیست تا در هاوایی گردی کمی هم طبیعت های زیبای این منطقه را از آسمان آبی نگاه کنید. برای این کار تنها کافی است تا در تور های مخصوص هلی کوپتر گردی که خاص این منطقه هستند شرکت کنید و تفریحی تکرار نشدنی و نایاب را تجربه کنید. جزیره های زیادی برای تماشا از زاویه هوایی وجود دارند که طی مدت یک ساعت می توان از آن تماشا کرد ولی جزیره ای به نام اوهائو با حومه زیبایش خالق برترین تفریح و لذت در این تفریح خواهد بود.

جزیره ای زیبا به نام Mauna Kea

یکی دیگر از طبیعت ها و چشم مقدارای زیبای جزایر هاوایی آسمانی است که سقف جزیره Mauna Kea می باشد. تلسکوپ هایی که در این منطقه به روی کوه ها قرار گرفته اند نمایی زیبا را از آسمان این منطقه تقدیم شما خواهند کرد. ناگفته نماند که این جزیره را با نام کوه سفید نیز شناخته می شود که علت انتخاب این نام، وجود بزرگترین قله در هزارتوی جزایر هاوایی در این منطقه می باشد که ارتفاع آن 4205 متر گزارش شده است. این تلسکوپ ها در رصدخانه هایی به چشم می خورند که این قله در دل خود جای داده است. این رصد خانه ها لقب بزرگ ترین مجموعه تلسکوپ در سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند. گذراندن شبی در Mauna Kea در کنار ستاره های چشمک زن آسمان، شبی رویایی را برایتان رقم خواهد زد.

طبیعت فریبنده در هونولولو و وایکیکی

در خصوص توصیف خصوصیات منطقه هونولولو می توان گفت که مانند الماس در تماشای های جزایر هاوایی می درخشد؛ چرا که وجود غذا های مختلف با سبک های گوناگون و گویش های محلی متفاوت در یک مکان با هم، از امتیازات خاص یک مکان به شمار می آید. طبیعت زیبای این جزیره که دیگر در قالب کلمات نمی گنجد. Wikiki نیز در بین مقاصد گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بیشتر گردشگران برای استراحت پس از یک هاوایی گردی مفصل، این مکان را انتخاب می نمایند.

Lahaina؛ مکانی باستانی با تفریحاتی بی نظیر

یکی دیگر از منطقه های که در هاوایی گردی هواداران زیادی دارد، منطقه Lahaina می باشد که تماشای های جزایر هاوایی و جاذبه های گردشگری تاریخی و آبی بسیاری را در دل خود جای داده است. از این جاذبه ها می توان به تماشای نهنگ های زیبای آب های این منطقه اشاره نمود که Papawai Point این امکان را برای ما فراهم نموده است. یکی دیگر از چشم مقدارا و جاذبه های این منطقه، بالکن های رستوران هایی می باشد که می توان در آن پرتو های طلاکوب خورشید را که یکی پس از دیگری در غروب به پشت کوه ها می روند، اشاره نمود که این تفریح از دسته تفریحات آرامش بخش به شمار می رود.

کمی شادی در کاناپالی

اگر از آن دسته افراد هستید که هوادار سفت و سخت مراسم و جشن های سنتی و محلی می باشید، مائویی برترین مکان در هاوایی گردی برای این جور علایق است. در واقع جشنی که در کاناپالی مائویی برگزار می شود، به جشن غروب آفتاب معروفیت دارد که پایکوبی و پایکوبی بومیان را شاهد خواهیم بود. علاوه بر این ها می توان از طعم ناب غذاهایی که با سبک خاصی روی اجاق هایی به نام Imu تهیه می شوند نهایت لذت را در سفر برد. تماشا از این منطقه را در هزارتوی جزایر هاوایی از دست ندهید.

تفریحی هیجان انگیز در Maui Molokini

گاهی اوقات بد نیست تا در سفر کمی آدرنالین خود را بالا ببریم. برای این کار خود را به منطقه Maui Molokini برسانید. تفریحاتی نظیر ترامپولین آبی-ترامپولین فنری در ژیمناستیک، غواصی در کنار گونه های مختلف و رنگارنگ آبزی همراه با لوله های تنفسی مخصوص برای زیر آب و غذای خوشمزه پس از شنا کردن و غواصی در آب های نیلگون این منطقه همگی دست به دست هم داده اند تا سفری خاطره انگیز را در جزایر هاوایی برایتان رقم بزنند. نام دیگر لوله تنفسی Snorkel می باشد. تجربه این تفریح، به هاوایی گردی رنگ دیگری خواهد بخشید.

ساحلی با چشم مقدار فوق العاده به نام ناپالی

یکی دیگر از چشم مقدارا و چشم انداز ها زیبا و بدیع در لا به لای جزایر هاوایی، جزیره کائوآیی نام دارد که در هاوایی گردی تصاویری حقیقی از انواع گیاهان سرسبز که در دل تنگه ای به نام Waimea قرار دارند و بعلاوه ساحل بکر ناپالی را به عنوان هدیه به گردشگران هدیه خواهد نمود. اگر بومیان این منطقه به شما باغ جزیره را پیشنهاد کردند، در واقع همان جزیره کائوآیی را می گویند، با این تفاوت که این نام را مختص بخش غربی آن می دانند. گشت و گذار در دل بهشتی کوچک بسیار آرامش بخش خواهد بود.

معدن آرامش؛ Ninini Point

تکه ای دیگر از بهشت در جزایر هاوایی در جزیره کائوآیی می باشد که تم اسمان را جت های مختلف و تم دریا را تا ساحل Nawiliwili فانوس هایی مرتفع تشکیل می دهند که تماشا چنین چشم انداز ای از لحظات رویایی در طول زندگی هر کس خواهد بود. برای رسیدن به آرامشی بی مانند، کافی است تا به Ninini Point سفر کنید. جو آرام و طبیعت بی نظیرش هر گردشگری را مسحور خود خواهد نمود. اگر هوادار این هستید که به دل دریا زده تا به جزیره ذکر شده برسید، فانوس هایی که در بالا اشاره شد برترین راهنمایانتان خواهند بود. با یکبار سفر کردن به این مکان جزو افرادی می شوید که برای سفری دوباره باز این منطقه را انتخاب می کنید.

موزه گردی در اوهایو

کمی موزه گردی نیز بعد از تفریحات ذکر شده می تواند خستگیمان را در هاوایی گردی به مقدار چشم گیری کاهش دهد. موزه ای به نام Bishop تحت موضوع انسان شناسی در جزیره اوهایو به چشم می خورد. آوازه این موزه زیبا در کل جهان طنین انداز شده است. در داخل این موزه، صنایع هنری در کنار یکدیگر به زیبایی هر چه تمام تر منتظر شما نشسته اند تا خاطراتی خوش را در بین دیگر تماشای های جزایر هاوایی و طبیعت هاوایی رقم بزنند.

بندری خاطره انکیز به نام Pearl

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این منطقه دارای طبیعت خاطره انگیزی است که یادگاری های جنگ جهانی دوم را در دل خود جای داده است. قدم زدن در هزارتوی تماشای های جزایر هاوایی می تواند ما را به سفر در زمان دعوت کند. در اصل می توان گفت که معروفیت این منطقه در بین دیگر منطقه ها گردشگری و طبیعت جزایر هاوایی، از حمله ارتش ژاپن به نیروی دریایی ارتش امریکا در تاریخ 7 دسامبر 1941 نشأت می گیرد. رقم زدن تجربه ای تاریخی در دل تجارب تفریحی می تواند حال و هوای دفترچه خاطرات طبیعت های هاوایی را دچار تحولی بزرگ و خوب کند. پس تماشا این منطقه را در لا به لای تماشای های جزایر هاوایی بگنجانید.

مبالغ پرداختی در هاوایی گردی

اقامت در هاوایی

جزایر هاوایی هم مانند هر جای دیگری انواع هتل از مقرون به صرفه و معمولی تا لاکچری ترین ها را در دل خود جای داده است. با توجه به بودجه ای که برای اقامت در هاوایی گردی در نظر گرفته اید، می توانید یکی از این هتل ها را انتخاب و به استراحت در آن بپردازید. چنان چه بودجه مورد نظر برای اسکان زیاد می باشد، می توانید از هتل های لاکچری با قیمت 175 دلار به بالا استفاده کنید که این قیمت به ازای یک شب اجاره اتاق می باشد. هتل های با کیفیت خوب تر در درنج قیمت 75 تا 100 دلار نیز به چشم می خورند. اگر بودجه تان از این مبالغ هم کمتر است، می توانید هتل هایی که اجاره اتاق در آن ها برای یک شب، مبلغی بالغ بر 30 تا 60 دلار هزینه در بر دارند را بر گزینید.

- حمل و نقل در هاوایی گردی: در جزایر هاوایی برای لذت بردن هر چه بیشتر در لا به لای طبیعت ها و چشم انداز ها بکرش می توانید از اتومبیل های کرایه ای استفاده کنید. اگر هوادار تاکسی در این سفر هستید، باید مبلغی بالغ بر 3 دلار را در ابتدا پرداخت نموده و به ازای طی کردن هر 1.6 کیلومتر، 3.20 دلار را به راننده پرداخت کنید. در صورت بالاتر بودن بودجه برای گردشگری با اتومبیل در جزیره، از جیپ هم می توان بهره برد که قیمت اجاره آن در رنج 100 تا 130 دلار گزارش شده است. اگر باز هم علاقه ای به جیپ نداشته و یا بودجه کمی را همراه دارید، می توانید از وسایل نقلیه دیگری که با قیمت 70 دلار در جزیره رفت و آمد می نمایند، استفاده کنید. این نکته نیز شایان ذکر است که همه مبالغ ذکر شده به ازای اجاره اتومبیل به مدت یک روز می باشد.

خورد و خوراک در هاوایی گردی

هزینه خورد و خوراک در جزایر هاوایی کمی گران می باشد. این رنج قیمت بین 7 تا 12 دلار گزارش شده است. با پرداخت این مبالغ می توانید طعم لذیذ ساندویچ های مخصوص و غذای محلی و ویژه جزایر و... را میل کنید و لذت ببرید. برای مثال اگر به طبیعت جزیره اوهائو سفر کردید، در لا به لای تماشای های جزایر هاوایی می توانی رستوران هایی را با توجه به بودجه همراه پیدا نموده و غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. این رستوران ها هم از لاکچری گرفته تا مقرون به صرفه و کم قیمت در تمام سطح جزیره به چشم می خورد. پس از یک طبیعت گردی لذت بخش با خوردن غذا در رستوران هایی در حومه با رنج قیمت 25 دلار، در سطح شهر رستوران هایی با قیمت 20 دلار، رستوران هایی تحت عنوان applebee با رنج قیمت 10 تا 15 دلار و دیگر رستوران ها تحت عنوان مک دونالد با قیمت 6 دلار، آماده پذیرایی از شما گردشگران عزیز می باشند که هر کسی با توجه به علایق و بودجه رستوران مناسب را در این جزیره بر می گزیند. نا گفته نماند که با 5 تا 10 دلار نیز می توان از خوردن یک غذای با کیفیت لذت برد.

تفریح و تفریح در هاوایی گردی

اگر در جزایر هاوایی در پی هیجان هستید، می توانید با پرداخت 100 دلار از زیپ لاین نهایت لذت را ببرید. چنان چه به تفریحات آبی علاقه مندید، رنج قیمت ها به این صورت است که برای غواصی (با تجهیزات کامل و لازم) 100 تا 125 دلار، برای قایق رانی و دیگر تفریح های آبی 70 تا 150 دلار، برای شنا و تخته سواری در آب های مواج 25 دلار را باید پرداخت کنید. شایان ذکر است که همه این مبالغ با توجه به تفریح مورد علاقه در طبیعت جزیره، دارای مدت زمانی محدود و مشخص شده می باشند. برای لذت بردن از تفریح هلیکوپتر گردی که از نایاب ترین تفریحات در جهان می باشد، باید بین 150 تا 250 دلار پول پرداخت کنید.

زمان مناسب برای هاوایی گردی

هر مکانی در یک زمان خاص مناسب سلیقه هر کس است. اگر در پی آرامش و خرج کمتری در سفر هستید، پیشنهاد ما سفر به جزایر هاوایی در اواسط ماه های سپتامبر تا دسامبر و یا اواسط ماه های اوریل تا ژوئن می باشد، که ساکت بودن طبیعت و جاذبه های گردشگری فرصت لذت بردن بیشتری را از سفر به شما هدیه می دهد.

نکته هایی برای سفری لذت بخش تر

- اگر در پی سفری مقرون به صرفه تر به طبیعت و تماشای های جزایر هاوایی هستید، سایت هایی به نام Groupon و یا Living social این خواسته شما را براورده خواهند کرد. البته چنان چه به وسیله اینترنتی نمی توانید اقدام کنید، در فرودگاه ها تبلیغات کثیری برای این خواسته شما به چشمتان خواهد خورد.

- چنان چه برای خرید در پی مکانی با قیمت مناسب و کیفیت خوب اجناس در طبیعت جزایر هاوایی می گشت کافی است تا با حفظ کردن نام چند فروشگاه در جزیره ها از این امتیاز برخوردار شوید. این فروشگاه ها عبارت اند از: Don Quijote واقع در جزیره اوهائو، Big save واقع در جزیره کائوآیی و C0st-U-Less واقع در جزیره کائوآیی و جزیره بزرگ.

سخن آخر

همان طور که برایتان توضیح دادیم، طبیعت مجموعه جزیره های هاوایی بهشتی هیپنوتیزم نماینده را در این قسمت از کره خاکی زمین به وجود آورده اند که چشم هر گردشگری را مسحور خود می نماید. تماشای های جزایر هاوایی مجذوب کننده و کم یاب در هاوایی گردی ما را با نوع جدیدی از تفریح و لذت آشنا خواهند کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 29 دی 1401 بروزرسانی: 29 دی 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5904

به "هاوایی گردی ، سفری جاودانه در دل طبیعت جزیره های رویایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاوایی گردی ، سفری جاودانه در دل طبیعت جزیره های رویایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید