نماینده مجلس: خانواده ها نگران بازگشایی مدارس هستند

به گزارش دور زمین، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: از ستاد ملّی مبارزه با کرونا درخواست می کنم برای معین تکلیف ابهامات و بلاتکلیفی های ناشی از بازگشایی مدارس در اسرع وقت ورود جدی کند.

نماینده مجلس: خانواده ها نگران بازگشایی مدارس هستند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی دور زمین، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، با اشاره به تماس های متعدد فرهنگیان و اولیای دانش آموزان سراسر کشور و طرح ابهام و بلاتکلیفی موجود درباره نحوه فعالیت مدارس از شنبه 15 شهریور گفت: از زحمات وزارت آموزش و پرورش بخاطر کوششی که در راستای استفاده از فرصت های مختلف برای پیشگیری از تعطیلی آموزش، علیرغم تعطیلی فیزیکی مدارس انجام شد، تقدیر و تشکر می کنم.

وی اضافه نمود: شاید آموزش های دیجیتالی و مجازی جوابگوی احتیاج همه دانش آموزان نبود، اما با بحران پیش بینی نشده ای که در سال گذشته به سیستم های آموزش دنیا تحمیل شد، با در نظر داشتن شرایط باید گفت که برنامه های وزارت آموزش و پرورش و کوشش های فرهنگیان، پاسخ خوبی در آن شرایط خاص بود.

حاجی بابایی با بیان اینکه وزارت آموزش وپرورش فرصت خوبی برای تدارک برنامه های خود برای سال تحصیلی جدید در اختیار داشت، گفت: انتظار می رود برنامه ها به گونه ای تدوین گردد که با ایجاد زمینه برای دسترسی همه دانش آموزان کشور به آموزش و پرورش کارآمد و متعالی که منجر به تربیت چند ساحتی و اعتلای عدالت آموزشی با دسترسی یکسان، چه از نظر کمی و چه به صورت کیفی، برای همه دانش آموزان گردد.

وی، حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان وخانواده های آنان را اساسی ترین اولویت دانست و اضافه نمود: در کنار این موارد، آموزش و پرورش عادلانه و دسترسی همه اقشار در تمام دوره های تحصیلی باید تضمین گردد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در پاسخ به این سئوال که تا چه حد با بازگشایی و حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس کشور برای، روز شنبه 15 شهریور موافق هستید گفت: مرجع تصمیم گیری در این مورد ستاد ملّی مبارزه با کرونا است که باید ورود جدی داشته باشد و به صورت شفاف و روشن در این مورد بسیار حیاتی، موضع خود را با رعایت تمام جوانب اعلام کند. آموزش وپرورش نیز موظف به رعایت نظرات این ستاد خواهد بود.

وی ادامه داد: از ستاد ملّی مبارزه با کرونا درخواست می کنم، به منظور معین تکلیف مردم با توجه به ابهامات و بلاتکلیفی های موجود در اسرع وقت ورود جدی کند و حتی اگر احتیاج باشد به صورت استانی و منطقه ای شرایط آموزش وپرورش دانش آموزان را معین تکلیف کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه فراکسیون فرهنگیان آمادگی کامل خود را برای پشتیبانی از آموزش و پرورش برای حفظ سلامت دانش آموزان و ایجاد عدالت آموزشی در چارچوب دستورالعمل های ستاد ملّی مبارزه با کرونا اعلام می نماید، گفت: طرح موضوع حضور داوطلبانه دانش آموزان نیز به نظر، تنها در صورتی قابل توجیه است که تمام آموزش هایی که در مدرسه ارائه می گردد، به صورت مجازی برای همه دانش آموزان ارائه گردد.

وی اضافه نمود: همه دانش آموزان کشور باید مطمئن شوند که اگر مدرسه نباشند، با آموزش مجازی که در دسترس دارند، از هیچ مبحثی عقب نمی مانند، که این رویکرد در عمل به جز مراکز استان ها و شهرستانها، در تمام مناطق کشور به ویژه مناطق دور و محروم، قابلیت اجرایی ندارد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان از وزیر آموزش وپرورش درخواست کرد به منظور روشن شدن شرایط، بازگشایی مدارس، در اسرع وقت با هماهنگی و حضور رئیس ستاد مبارزه با کرونای کشور، برنامه نهایی اعلام کنند.

وی تاکید نمود: گستردگی فعالیت های آموزش و پرورش به گونه ای است که به جرأت می توان گفت تمام مردم در اقصی نقاط کشور، تحت تأثیر فعالیت های آموزش وپرورش هستند، لذا ستاد مبارزه با کرونای کشور باید به صورت واضح و شفاف مسئولیت حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان وخانواده ها را به عهده بگیرد.

حاجی بابایی گفت: همانگونه که پیشتر تاکید شد، در برنامه های آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با کرونا، هیچ دخالتی نمی کنیم، اما با پشتیبانی از تصمیمات معقول، از صندلی نظارتی خود هیچ مسامحه و کوتاهی و سهل انگاری را در زمینه ایجاد مخاطرات احتمالی برای سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها کوتاه نخواهیم آمد.

وی با بیان اینکه از تمامی پروتکل های بهداشتی حمایت و برای اجرایی شدن آن ها نهایت مساعدت را داشته ایم و در آینده نیز یاری خواهیم کرد، توضیح داد: معتقدیم اگر ستاد مبارزه با کرونا مسئولیت برنامه های آموزش و پرورش را عهده دار گردد، به طور کامل از آن باید حمایت گردد، لذا بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی دانش آموزان را منوط به مصوبه و اعلام نظر ستاد مبارزه با کرونای کشور می دانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3282

به "نماینده مجلس: خانواده ها نگران بازگشایی مدارس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: خانواده ها نگران بازگشایی مدارس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید