جزئیات آغاز امتحانات نهایی دوازدهمی ها از فردا

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - امتحانات نهایی کلاس دوازدهمی ها از فردا (پنج شنبه، دوم دی ماه) آغاز می شود و تا 27 دی ماه ادامه دارد.

جزئیات آغاز امتحانات نهایی دوازدهمی ها از فردا

به گزارش ایسنا، طبق اعلام مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش وپرورش، امتحانات نهایی برای دانش آموزان پایه دوازدهم روزانه و بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته های شاخه نظری دوره دوم متوسطه در نوبت امتحانی دی ماه سال تحصیلی 1401-1400 برگزار می شود.

در شیوه نامه امتحانات نهایی تاکید شده است که امتحانات حضوری در تمام منطقه ها با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا، رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و نظارت مراقبین بهداشت برگزار خواهد شد.

سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بنابر اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی (نامه شماره 145198 مورخ 25 آبان 1400) مطابق برنامه درسی و بارم بندی شرایط قرمز در شرایط همه گیری بیماری کرونا و بر اساس بارم بندی امتحانات نهایی شهریور ماه سال تحصیلی 1400-1399، طراحی می شوند.

برنامه درسی دوره دوم متوسطه در شرایط قرمز، بارم بندی دروس و برنامه امتحانات در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu.ir قابل مشاهده است.

دانش آموزان توجه کنند که به همراه داشتن هر گونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی (تلفن همراه، ساعت هوشمند و ...) و دستگاه های حافظه دار در جلسه امتحان نهایی تخلف محسوب می شود.

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در روز 29 آذرماه در اطلاعیه ای اعلام کرد که امتحانات دوره های تحصیلی متوسطه اول و دوم به شیوه حضوری و براساس آیین نامه های آموزشی و ارزشیابی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می شود و فقط در شرایطی که مدرسه به دلیل شیوع بیماری، در شرایط قرمز کرونایی قرار داشته باشد به صورت استثنا و با تأیید آموزش و پرورش محل، ارزشیابی دانش آموزان براساس دستورالعمل ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در دوره شیوع بیماری کرونا انجام می شود.

همچنین امتحانات داوطلبان آزاد و آن گروه از دانش آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریور ماه پیروز به کسب نمره قبولی در برخی دروس نشده اند، طبق برنامه اعلامی از دوم دی ماه آغاز و به شیوه حضوری در حوزه های امتحانی سراسر کشور با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.

در این امتحانات از انواع سوالات (تشریحی،کوتاه پاسخ، چهار گزینه ای و...) استفاده شده و نمره منفی ندارند. امتحانات پایه نهم بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثار گران وداوطلبان آزاد نیز هماهنگ استانی، به شیوه حضوری و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی است.

شیوه نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دوره های مختلف تحصیلی و بخشنامه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در دی ماه 1400در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی aee.medu.ir قابل مشاهده است. لذا از معلمان، دانش آموزان و اولیای آنان درخواست می شود تا اخبار و اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش را صرفا از پورتال اطلاع رسانی این وزارتخانه پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5377

به "جزئیات آغاز امتحانات نهایی دوازدهمی ها از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آغاز امتحانات نهایی دوازدهمی ها از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید