نقش داروسازان در زنجیره سلامت فرد و جامعه

به گزارش دور زمین، وزیر بهداشت در یادداشتی ضمن تبریک روز داروساز به داروسازان کشور، ابراز امیدواری کرد که محققان و داروسازان این مرز و بوم که تا امروز بیشترین فراوری را در عرصه سلامت داشته اند، با تلاشی افزون تر به موفقیت هایی تازه تر دست یابند.

نقش داروسازان در زنجیره سلامت فرد و جامعه

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام وبدا، در متن یادداشت دکتر سیدحسن هاشمی به مناسبت پنجم شهریورماه و روز داروساز آمده است: می گویند محمدبن زکریای رازی آثاری چنان گسترده در حوزه های مختلف از پزشکی تا منطق و ریاضیات از خود برجای گذاشته که برخی از تاریخ نویسان، وی را همه چیزدان نامیده اند. این دانشمند عالی مقام، در عین حال، بسیار خوش خو، نسبت به فقرا و بینوایان رئوف و در کسب علم کوشا بود؛ به بیماران توجه خاص داشت و تا زمان تشخیص و درمان بیماری، دست از آن ها نمی کشید.

اهل معرفت، این دقایق و ظرایف رفتاری را همان گوهر وجودی بزرگان می دانند که نام ایشان را در طول قرن ها و در پس حوادث گوناگون، همچنان زنده نگه داشته و می دارد.

این که روز بزرگداشت آن پزشک، شیمی دان و فیلسوف ایرانی را روز داروساز نامیده اند، قطعا متاثر از نقش مهم و ارزشمند دارو و داروساز در زنجیره سلامت فرد و جامعه است. اینجانب به سهم خود این روز را به داروسازان عزیز و پرتلاش کشورم تبریک می گویم و در هنگامه ای که سلامت ملت شریف ایران هم تحت تاثیر بازی های سیاسی، از جمله تحریم ها قرار گرفته است، امیدوارم محققان و داروسازان این مرز و بوم که تا امروز بیشترین فراوری را در عرصه سلامت داشته اند، با تلاشی فزون تر به موفقیت هایی تازه تر دست یابند و با افزایش ظرفیت صنعت ساخت دارو و تامین مواد اولیه، علاوه بر التیام درد دردمندان، به مرزهای خودکفایی در این حوزه نزدیک تر شوند.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 578

به "نقش داروسازان در زنجیره سلامت فرد و جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش داروسازان در زنجیره سلامت فرد و جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید