نامجو مطلق : مجیدی باید خودش به کنفرانس خبری بیاید

به گزارش دور زمین، مربی تیم فوتبال استقلال گفت: ترسی از بازی دادن به جوان ها نداریم زیرا آنها آینده فوتبال ایران هستند.

نامجو مطلق : مجیدی باید خودش به کنفرانس خبری بیاید

به گزارش خبرنگاران، مجید نامجو مطلق در نشست خبری پیش از بازی با نساجی مازندران گفت: ابتدا می خواهم درباره بازی با صنعت نفت صحبت کنم. تیم ما با نفرات کامل به مصاف صنعت نفت نرفت و 6 بازیکن اصلی خود یعنی سیاوش یزدانی، عارف غلامی، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، محمد بلبلی و فرشید باقری را در اختیار نداشتیم، اما با توجه به این که استقلال در هر بازی محکوم به برد است و تفاوتی ندارد چه کادر فنی و بازیکنانی در اختیار داشته باشد، مقابل صنعت نفت هم از دو بازیکن امیدمان استفاده کردیم. از بازی دادن به جوانها ترس و واهمه ای هم نداشتیم زیرا اعتقاد داریم آنها آینده فوتبال ایران هستند و می توانند به ما کمک کنند.

وی افزود: نساجی تیم بسیار خوبی است که آن را به خوبی آنالیز کرده ایم.کادر فنی نساجی همه از سرمایه های باشگاه استقلال هستند و کسوت مربیگری و بازیگری در این تیم دارند. نساجی قطعا تیم خطرناکی است و با شناخت کاملی که از این تیم داریم خود را برای بازی فردا آماده کرده ایم.تنها صحبت من این است که بر اساس شرایط حریف، بازی و تیم خودمان در هر دیدار سعی می کنیم با یک ترکیب و سیستم متفاوت وارد زمین شویم و امیدوارم فردا هم با این شرایط به موفقیت برسیم، زیرا این موضوع نیاز اصلی تیم استقلال است.

نامجو مطلق افزود: بازیکنانمان تمرینات خوبی انجام داده اند و با توجه به توصیه هایی که از سوی کادر فنی به آنها می شود امیدوارم فردا شاهد نمایش خوب و جذابی از استقلال باشیم که منجر به پیروزی شود زیرا به 3 امتیاز دیدار با نساجی خیلی نیاز داریم. قبل از بازی با صنعت نفت هم گفتم تیم ما 6 فینال دارد و سعی داریم با توجه به نیازمان امتیازهایی را کسب کنیم تا در جایگاه خوبی قرار بگیرند. شاید بالاتر از جایگاهی که در انتها فصل کسب می کنیم استحقاق تیم ما بود و امیدوار هستیم فردا فینال بعدی را انجام داده و سپس به بازی ها و فینال های دیگر فکر کنیم.

وی درباره اظهارات محمود فکری مبنی بر اینکه هر نتیجه ای در دیدار استقلال و نساجی سبب خوشحالی وی می شود،گفت: قطعا فکری جزو سرمایه های استقلال است. صمد مرفاوی که به عنوان مدیر در نساجی کار می کند سابقه خوبی در مربیگری و بازیگری در استقلال دارد. سیروس دین محمدی و برخی اعضای دیگر کادر فنی نساجی هم جزء سرمایه های باشگاه بزرگ استقلال هستند و خیلی خوشحالم مربیان زیادی از مکتب این باشگاه در فوتبال ایران فعالیت می کنند. من هم برای فکری همیشه آرزوی موفقیت دارم و قطعا حضور وی روی نیمکت نساجی سبب بازی زیبایی می شود. با توجه به نیاز مبرمان امیدوارم 3 امتیاز این دیدار را کسب کنیم.

مربی تیم فوتبال استقلال در مورد اخراج محمد دانشگر از تمرینات این تیم بیان کرد: برای کادر فنی استقلال هیچ چیزی مهم تر از نظم و انضباط نیست. یادم می آید اولین روزی که فرهاد مجیدی به تیم آمد و کارمان را شروع کردیم اولین صحبتی که با بازیکنان انجام داد این بود که من پای تمام مسائل تیم و شما می ایستم اما به تنها چیزی که بیشتر از هر بحثی اهمیت می دهم نظم و انضباط است. یعنی از همه مسائل می توانم بگذرم به جز نظم و انضباط. متاسفانه محمد دانشگر که یک بازیکن خوب و تاثیرگذار برای استقلال است رفتار خوبی نکرد.

نامجو مطلق ادامه داد: بازیکنان بزرگ باید خود را در مجموعه تیم برای جوان ها الگو کنند. دانشگر بی نظمی کرد و این موضوع بی احترامی به کادر فنی، بازیکنان تیم و مجموعه باشگاه بزرگ استقلال بود. از قدیم که ما در این تیم بازی می کردیم استقلال بر مبنای نظم و انضباط پایدار بوده و الان هم این شرایط وجود دارد. مجیدی در اولین روز تمرین تیم تاکید کرد انضباط از هر چیزی مهم تر است و قطعا هر بازیکنی از این شرایط و قاعده خارج شود دچار برخورد انضباطی می شود.

وی در باره نحوه برخورد باشگاه استقلال با محمد دانشگر بیان کرد: در حال حاضر کادر فنی وی را در اختیار باشگاه استقلال قرار داده است و نحوه برخورد باشگاه با وی مشخص نیست.

دستیار مجیدی در باره حضور سیاوش یزدانی و عارف غلامی در تمرین این تیم گفت: آنها برای تست دادن به تمرین روز گذشته ما آمدند و قرار است امروز هم تست نهایی از سیاوش و عارف گرفته شود. امیدواریم به امید خدا مشکلشان رفع شده باشد و در صورت منفی شدن تست کرونای یزدانی و غلامی از فردای بازی با نساجی در کنار سایر بازیکنانمان خواهد بود.

نامجو مطلق درباره برگزاری دیدار معوقه استقلال مقابل پارس جنوبی گفت: بارها گفته ام و الان هم تاکید می کنم قبل از برگزاری بازی با پارس جنوبی می خواستیم به جم برویم و حتی به فرودگاه هم رفتیم و کارت پرواز هم گرفتیم، اما در آخرین لحظه به ما خبر دادند به دلیل مثبت اعلام شدن تست تعدادی از بازیکنان نمی توانیم به جم برویم. در روزهای اخیر حرف های زیادی از مجموعه تیم پارس جم شنیده ایم. آنها برای استقلال قابل احترام هستند، اما واقعیت این است برای ما حفظ سلامت بازیکنان از هر چیزی مهم تر است.

وی یادآور شد: ما هم می توانستیم با همین نفرات کرونایی به جم برویم زیرا آنها مشکل خاصی نداشتند و علائمی هم در بدنشان دیده نمی شد که احساس کنیم درد دارند یا دچار مسائل تنفسی هستند. تنها ناقل ویروس بودند و می توانستند هم در هواپیما و هم در زمین سبب انتقال کرونا شوند. در این حالت بازیکنان پارس جنوبی هم در خطر ابتلا قرار می گرفتند. ما کاری انسانی انجام دادیم و قطعا سازمان لیگ با توجه به مستنداتی که ارائه شده به این نتیجه رسید باید دیدار استقلال و پارس جنوبی جم تکرار شود.

وی افزود: اگر حکم دیگری غیر از این صادر می شد بی انصافی بود. بازی عقب افتاده هم قرار است دوشنبه هفته بعد برگزار شود، پس از بازی با نساجی به دیدار با پارس جم که نبرد بسیار حساسی است فکر خواهیم کرد.

نامجومطلق درباره غیبت فرهاد مجیدی در نشست های خبری طی هفته های اخیر توضیح داد: قطعا من هم اعتقاد دارم باید سرمربی تیم در نشست های خبری شرکت کند و این موضوع را به خود مجیدی هم گفتم. به وی بیان کردم حرفی که از دهان خودت در می آید و آن را می گویی برای مخاطب هم سندیت بیشتری دارد و هم ارزش بیشتری اما وی به دلیل مسائلش عذرخواهی کرد و به این دلیل که نمی توانست امروز به نشست خبری بیاید این وظیفه را به من محول کرد. من هم موافقم که اگر سرمربی تیم حضور داشته باشد، قطعا صحبت هایش برای بیننده جذاب تر است.

وی ادامه داد: باید از بازیکنانمان تشکر کنم که در دیدار با صنعت نفت با وجود تمام مسائل استقلال مثل به همراه نداشتن 6 بازیکن اصلی و گرما و رطوبت بسیار زیاد هوای آبادان تلاش کرده و با توجه به انگیزه ای که برای پیروزی داشتند و دوست داشتند صنعت نفت را ببرند، دوندگی بالایی داشته و توانستند حریف را شکست بدهند. در آن شرایط آب و هوایی بازیکنی مثل علی کریمی 12 کیلومتر دوید، این آمار را طبق آنالیزی که از داده های GPS به دست آوردیم ارائه می کنم.

مربی استقلال گفت: نکته حائز اهمیت برای کادر فنی استقلال این است که دیاباته مقابل صنعت نفت 10 کیلومتر دوید. این آمار دوندگی برای بازیکنی که سانتر فوروارد بازی می کند خیلی خوب است. با توجه به آمارهایی که از بازی های قبلی دیاباته داشتیم در دیدار با صنعت نفت روز فوق العاده ای رقم زد و برای موفقیت تیم تلاش زیادی کرد. تک تک بازیکنان ما تلاش زیادی کردند و باید از آنها تشکر کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3128

به "نامجو مطلق : مجیدی باید خودش به کنفرانس خبری بیاید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامجو مطلق : مجیدی باید خودش به کنفرانس خبری بیاید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید