ناف مدیران شهری نباید به واردات علم گره بخورد

به گزارش دور زمین، جمالی نژاد درباره استفاده مدیران شهری از علوم وارداتی در داخل کشور توضیحاتی داد.

ناف مدیران شهری نباید به واردات علم گره بخورد

به گزارش گروه اجتماعی دور زمین، مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری گفت: زمانی که به ظرفیت های کشور نگاه می کنیم متوجه می شویم ایران در رتبه سوم گاز طبیعی، رتبه چهارم ذخایر گاز، رتبه 8 فراوری آهن و رتبه 7 جاذبه گردشگری واقع شده است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور بیان نمود: میزان بانوان دانش آموخته در دهه گذشته 11 برابر شده است.

جمالی نژاد با اشاره به رتبه ایران در حوزه شرکت های دانش بنیان در بین سایر کشور ها گفت: این ها را گفتم که بدانید صندلی بسیار ارزشمندی داریم، اما پرسش این است که چرا با این ظرفیت ها آسیب های اجتماعی در بین شهر ها و روستا زیاد است؟ چرا فاصله بین مدیران و مردم زیاد است؟ چرا حاشیه نشینی ها با این ظرفیت ها بیشتر شده است؟ چرا با توجه به شرایط موجود و کوشش مسئولان، مردم به مدیران بی اعتماد هستند؟ چرا آلودگی های آب و خاک بیشتر شده است؟ چرا حس تعلق شهروندان به شهر و روستا کم شده است؟

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور بیان نمود: شورا ها اولین خاکریز مطالبات مردم هستند و سوال این است که کدامیک از مردم ما را در سفر های استانی می بینند و می شناسند؟ همان مردمی که ما را نمی شناسند هر روزه با اعضای شورای شهر خود در ارتباط هستند و مسائل را با آن ها مطرح می نمایند، اما باید پرسید چرا مدیران نتوانستند برای مردم اقدام های تأثیرگذار انجام دهند؟

جمالی نژاد اضافه نمود: در سفر های خود می بینم خیلی از مدیران کوشش کردند، اما سوال این است که چرا این کوشش ها موثر واقع نشده و به چشم مردم نیامده است؟

او خاطر نشان کرد: ما به باز اندیشی در مسائل زندگی و مدیریتی احتیاج داریم و این موضوع احتیاج به حضور پژوهشگر ها دارد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور با بیان اینکه واردات علم به کشور امری ناپسند است، اضافه نمود: علی رغم زحمت پژوهشگران و مدیران، بیشتر علوم ما وارداتی است.

جمالی نژاد ادامه داد: دانش تمام نقاط دنیا باید مورد استفاده قرار گیرد، اما باید دانست که نباید وارد نماینده صرف باشیم، بلکه باید علوم وارداتی را با دانش و علم موجود تلفیق کنیم.

او توضیح داد: ناف ما اگر بسته به علوم خارج باشد، به طور حتم دچار مشکل می شویم.

جمالی نژاد بیان نمود: زمانی کشور ما رشد کرد که ابوریحان، بوعلی سینا و فارابی ها در این کشور زندگی می کردند.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور اضافه نمود: در مدیریت شهری باید به گذشته و حکمت قدیم بازگشت داشته باشیم و یادآوری کنیم که ما در گذشته صادر نماینده علم بودیم.

رئیس سازمان شهرداری هاو دهیاری های وزارت کشور خاطر نشان کرد: عزم جدی در مدیریت شهری باید شکل گیرد و پیشنهاد من این است که آدم های عاشق را در مدیریت شهری درگیر کنیم و علوم وارداتی را به حکمت داخلی تبدیل کنیم.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور اضافه نمود: مدیری که تنها به قدرت بدنی و توان خودش فکر می نماید، مدیر دنیا سومی است.

جمالی نژاد ادامه داد: مدیری که به تعمیق فکر، اندیشه، تحقیق، توسعه و نوآوری فکر و تأکید می نماید مدیر دنیا اول است، زیرا می تواند دانش را به ثروت تبدیل کند.

او توضیح داد: نرخ بازگشت سرمایه در حوزه تحقیق و توسعه 3 هزار درصد است و ما باید دست به دست هم دهیم و حوزه علمی را به حوزه حکمت بدل کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2265

به "ناف مدیران شهری نباید به واردات علم گره بخورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناف مدیران شهری نباید به واردات علم گره بخورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید