میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان 15 درصد افزایش یافته است

به گزارش دور زمین، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان از ابتدای سال جاری تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15درصد افزایش یافته است.

میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان 15 درصد افزایش یافته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، محمد جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز 18 مهر 97 در کارگروه گردشگری استان سمنان که در محل استانداری سمنان برگزار گردید، اضافه نمود: خوشبختانه ورود و اقامت گردشگران خارجی در استان سمنان نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

او با بیان اینکه میزان گردشگر خارجی مذهبی در سالهای اخیر افزایش یافته است، گفت: در نظر است با طرح و برنامه های تبلیغاتی در فرودگاهها، مترو و نقاط پر بازدید و ... به میزان گردشگر داخلی و خارجی ورودی به استان اضافه نموده گردد.

قدرت الله ابک سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان نیز در این جلسه گفت: به زودی پروازهای فرودگاه سمنان برقرار می گردد و آژانس های مسافرتی می توانند در زمینه اجرای تورهای چند روزه برای مسافران و ... از این طریق فعالیت داشته باشند.

ابک اضافه نمود: در نظر است مرز هوایی پروازهای فرودگاه شاهرود نیز افزایش یابد و این موضوع در افزایش صادرات به سایر کشورها و ... موثر است.

او با تاکید بر توجه و حمایت سایر دستگاههای اجرایی از طرح های حوزه گردشگری استان سمنان گفت: رشد گردشگری زمینه ساز اشتغالزایی است.

او اضافه نمود: رشد صنعت گردشگری سه برابر سایر بخش ها زمینه ساز ایجاد اشتغال و به خصوص اشتغال پایدار است.

در این جلسه هفت طرح گردشگری از جمله طرح راهبردی ساماندهی محور شاهرود، بسطام، مجن، ابر، اکو کمپ گردشگری مهدیشهر، ایجاد مجتمع گردشگری در بنه کوه گرمسار، سفره خانه سنتی در شهر سمنان، احداث مجتمع گردشگری در شاهرود و ایجاد طرح حداث روستایی عشایری گردشگری ایل سنگسر در دربند مهدیشهر و ایجاد سفره خانه سنتی در شاهرود مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1025

به "میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان 15 درصد افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان 15 درصد افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید