آشنایی با میدان سرخ مسکو

به گزارش دور زمین، درست بیرون دیوار شمال شرقی کرملین، میدان سرخ، یا به قول روس ها کراسنایا پلوشچاد، را می بینید. در جنوب این میدان هم کلیسای جامع سنت باسیل را پیدا می کنید که مهمترین نماد روسیه است. میدان سرخ در شروع مرکزی برای تجارت بود و همواره مراسم مهم مسکو را در آن برگزار می نموده اند.

آشنایی با میدان سرخ مسکو

درست بیرونِ دیوار شمال شرقی کرملین، میدان سرخ، یا به قول روس ها کراسنایا پلوشچاد، را می بینید. در جنوب این میدان هم کلیسای جامع سنت باسیل را پیدا می کنید که مهمترین نماد روسیه است. میدان سرخ در شروع مرکزی برای تجارت بود و همواره مراسم مهم مسکو را در آن برگزار می نموده اند.

میدان سرخ در شروع مرکزی برای تجارت بود و همواره مراسم مهم مسکو را در آن برگزار می نموده اند. همین جا بود که ایوان مخوف در سال 1547 پیش چشم همه به گناهانش اعتراف کرد و بعدها بسیاری از دشمنانش را هم اینجا اعدام کرد.

حاکمان کمونیست شوروی هم رژه های نظامی بزرگ ارتش را اینجا برگزار می کردند. عبور و مرور ماشینها در میدان سرخ ممنوع است، البته به جز لیموزین هایی که گاه گاهی از دروازه کرملین می گذرند. این محوطه سنگ فرش 400 در 150 متر، کانون جغرافیایی تاریخ روسیه است و مخصوصا شب ها نظیر ندارد.

انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2529

به "آشنایی با میدان سرخ مسکو" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با میدان سرخ مسکو" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با میدان سرخ مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید