موزه لوور آثار اسلامی خود را در معرض نمایش عمومی قرار می دهد

به گزارش دور زمین، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، موزه لوور آثار اسلامی خود را در معرض نمایش عمومی قرار می دهد.

موزه لوور آثار اسلامی خود را در معرض نمایش عمومی قرار می دهد

یانیک لینتز، مدیر دپارتمان هنرهای اسلامی موزه لوور شرح داد: این آثار در شهرها و شهرک های کوچک و بزرگ فرانسه با تنوع جغرافیایی و فرهنگی متفاوت از مانت لاژولی تا روآن، قرار است در معرض دید عموم قرار گیرند. آثار اسلامی به منطقه ها گوناگون و کشورهای مختلف از هند گرفته تا مراکش تعلق دارند.

به گفته او، قرار است 180 اثر برگزیده دوره اسلامی برای این طرح از دسامبر سال میلادی 2021 تا مارس سال 2022 در شهرهای مختلف به نمایش گذاشته شوند. در بعضی شهرها در کنار نمایش این آثار نشست ها و کنفرانس هایی مرتبط با این آثار نیز پیش بینی شده است.

در بین این آثار منتخب، قطعات سرامیک، کاغذی، آثار چوبی، فلزی، عاج یا منسوجات دیده می گردد که به کشورها و ادوار مختلف اسلامی از قرن هفتم تا قرن نوزدهم میلادی تعلق دارند.

آثار اسلامی قرار است در مکان های عمومی مانند موزه یا کتابخانه نمایش داده شوند. یکی از این آثار، قطعه سرامیکی از کاخ صفویان (قرن 17 میلادی) است که در لوور واقع شده است. بعضی از این آثار نیز تزیینی و لوکس هستند، مانند شاخی که روی آن با جواهرات و طلا تزیین شده است. این اثر در هند ساخته شده و از سوغات های یک فرمانده مغول بوده که در سال 1922 میلادی بارون سالومون روتچیلد آن را به لوور هدیه داده است.

منبع: همگردی
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5212

به "موزه لوور آثار اسلامی خود را در معرض نمایش عمومی قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه لوور آثار اسلامی خود را در معرض نمایش عمومی قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید