مقام روس: عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای چین در دستورکار واقع شده است

به گزارش دور زمین، نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری های شانگهای تأکید کرد که مسئله عضویت کامل ایران در این سازمان که از سوی مسکو پیشنهاد شده، در دستورکار قرار داشته و در مجموع مخالفتی با آن وجود ندارد.

مقام روس: عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای چین در دستورکار واقع شده است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، باختیر حکیموف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری های شانگهای و سفیر ویژه وزارت خارجه این کشور در گفت وگو با خبرگزاری تاس گفت که مسئله پیوستن ایران به این سازمان به عنوان عضو کامل همچنان در دستورکار سازمان شانگهای قرار داشته و هیچ مخالفتی با این موضوع وجود ندارد.

وی گفت: مسئله عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای همچنان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، همان طور که این موضوع درباره افغانستان و هر کشور دیگری که در این باره ابراز تمایل کند، نیز صادق است. این مسائل به طور دائم مورد توجه قرار می گیرد. البته در شرایط کنونی، ضروری است تا روی همگرایی کامل هند و پاکستان (اعضای جدید سازمان شانگهای) متمرکز بود.

این دیپلمات روس شرح داد که صحبت در وهله نخست، بر سر ادامه فعالیت ها در چارچوب سازمان شانگهای در شرایط جدید است. این روندی پیچیده است، برای اینکه ضروری است تا به مواضع همه طرفین توجه داشت و عادت کردن به این وضعیت، زمان لازم دارد.

حکیموف یادآور شد: در حال حاضر عملاً هیچ مخالفتی با عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای وجود ندارد. البته مواضع کشورها با یکدیگر اختلافاتی دارد، یکی ممکن است امروز بگوید نه و فردا نظرش عوض گردد. این شرایط درباره عضویت کامل هند و پاکستان در این سازمان نیز به همین شکل بود. این موضوع در نشست سران یوفا، به طور دقیق آنالیز شده، ولی هنوز توافق نهایی در این باره به دست نیامده است، البته در مجموع از پیشنهاد طرف روسی در این باره حمایت شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1805

به "مقام روس: عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای چین در دستورکار واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام روس: عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای چین در دستورکار واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید