معبد ترایمیت بانکوک

به گزارش دور زمین، معبد ترایمیت یکی از زیباترین شاهکارهای ملی و مذهبی کشور تایلند در شهر بانکوک است. معبد ترایمیت آنقدر زیبا است که در یم مقاله نمی‌توان به توصیف زیبایی‌های آن پرداخت.

معبد ترایمیت بانکوک

جاذبه اصلی این معبد در تور تایلند نه تنها معماری زیبای آن می‌باشد بلکه مجسمه های بودای ساخته شده از طلا که در داخل معبد نشسته و در نوع خودشان بزرگترین مجسمه بودا در جهان هستند. تور تایلند برای هر سنی و هر شخصیتی جاذبه‌هایی عالی برای بازدید دارد، که این معبد یکی از  آن‌ها است.

در شهر بانکوک، در کشور دیدنی تایلند، معبدی قرار گرفته است که بسیاری از گردشگران تور تایلند از نقاط مختلف به این شهر سفر می‌کنند تا از این معبد زیبا و دیدنی بازدید کنند. این معبد زیبا که ترایمیت نام دارد، در China Town واقع شده است و در واقع محل نگهداری آن بزرگترین مجسمه به اندازه 3 متر طول، 5.5 تن وزن می باشد، که بزرگترین بودای جهان با قدمت 700 سال در آن قرار گرفته است.

این مجسمه ی زیبا وقتی در سال 1955 پیدا شد، تنها یک مجسمه گچ اندود ساده بود، ولی با گذشت 20 سال که به صورت تصادفی ترک برداشته بود، مشخص گردید که درون آن از مواد گران قیمت ساخته شده است. این مجسمه با اینکه قدیمی به نطر می رسد اما هنوز هم تا به امروز تازگی و سالم بودن خودش را حفط کرده‌اند.

انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 316

به "معبد ترایمیت بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد ترایمیت بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید