مرکل: آلمان خواهان تمدید تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت که آلمان در نشست اتحادیه اروپا به منظور ادامه تحریم ها علیه روسیه سخنرانی خواهد نمود.

مرکل: آلمان خواهان تمدید تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه است

مرکل گفت: صریح و بی پرده می گوییم که خواهان ادامه تحریم ها علیه روسیه خواهیم بود. ما ادعاهای فعلی روسیه راجع به دریای آزوف را قبول نداریم.

لازم به ذکر است که در سال 2014، اتحادیه اروپا به دلیل اتفاقات بین اوکراین و روسیه و الحاق کریمه به روسیه، تحریم هایی را علیه این کشور اعمال کرد. بروکسل همچنین مذاکرات برای سفر بدون ویزا و توافقنامه های همکاری جدید را تعلیق کرد. تعدادی از مقامات روسی نیز از ورود به اتحادیه اروپا منع شدند و دارایی های آنها مصادره شد. علاوه بر این، محدودیت های تجارت، مالی و نظامی نیز علیه روسیه اعمال شد. این تحریم ها چندین بار تمدید گردیده اند. بسته فعلی تحریم های اقتصادی در تاریخ 31 ژانویه 2019 به انتها میرسد.

شایان ذکر است اخیرا، به دلیل ورود غیرقانونی کشتی های نظامی اوکراین به حریم دریایی روسیه رابطه مسکو و کی یف تیره گردیده است. در پی این اتفاق، رئیس جمهور اوکراین پیمان دوستی این کشور با روسیه و همچنین برخی توافقنامه های بین دو کشور را لغو کرد. اوکراین همچنین خواهان قطع ارتباط سایر کشورها با روسیه گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 622

به "مرکل: آلمان خواهان تمدید تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: آلمان خواهان تمدید تحریمهای اتحادیه اروپا علیه روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید