مدرسه میمون ها در تایلند

به گزارش دور زمین، میمون‌ها حیواناتی باهوش و فعال هستند. مردم تایلند از این دو خصیصه این حیوانات استفاده کرده و از آن‌ها برای برداشت میوه نارگیل استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه این است که این حیوانات بیشتر از انسان‌ها برای این کار ساخته شده‌اند.

مدرسه میمون ها در تایلند

نمی‌شود به همراه تور تایلند باشید و میمون‌ها را مشاهده نکرده و از مشاهده آن‌ها لبخند بر لبانتان پیدا نشود! میمون ها قابلیت بالایی برای فعالیت در بخش برداشت نارگیل دارند و آموزش میمون های جوان در مزارع نیز اکنون به تجارتی پردرآمدی در تایلند تبدیل شده است. در کنار این موضوع مالکان این میمون ها بیش از پیش زیر ذره بین حامیان حقوق حیوانات قرار گرفته اند.

استان 'پراچواپ خیری خان' تایلند که تولیدکننده بیشترین نارگیل است، شش روز در هفته و روزی هشت ساعت از میمون های کارگر کار می‌کشند.

اگر چه تاریخچه استفاده از میمون ها برای چیدن نارگیل مشخص نیست، اما از آنجایی که انسان توان بدنی کافی برای بالا رفتن از درختان نارگیل را ندارند، میمون ها در طول روز این کار را به آسانی انجام می دهند.

در حالی که جمع آوری نارگیل روزی حدود هزار بات تایلند (28 دلار) درآمد دارد، اما اقدام آموزش دهندگان میمون ها، این عمل را به جاذبه گردشگری تور تایلند تبدیل کرده اند و از آن سود قابل توجهی به دست می آورند.

به نوشته تارنمای بانکوک پست، این میمون های کارگر از ساعت هشت صبح تا 17 بر روی درختان کار می کنند و تنها مدت کوتاهی برای صرف نهار دست از کار می کشند. این میمون ها به جز روزهای یکشنبه و روزهای بارانی، بقیه روزها را مشغول کار هستند.

انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 318

به "مدرسه میمون ها در تایلند" امتیاز دهید

2 کاربر به "مدرسه میمون ها در تایلند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه میمون ها در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید